TOP 5 spôsobov, ako prežiť Vianoce zdravo!

0
176
zena so zdravym jedlom

Počas Vianoc sa už pomerne notoricky väčšina ľudí oddáva pôžitkom rôzneho druhu. Sladkosti, sladké pochutiny či ležérne ničnerobenie. Vianočnú sezónu si však môžete aj bez toho, aby ste sa dva týždne sústavne prejedali, pili alkoholické nápoje a preležali. Tieto Vianoce skúste teda prežiť sviatky zdravšie ako zvyčajne. Ako na to? Stavte na tieto malé a jednoduché rady!

Eliminujte stres

Vianoce nie sú vždy len časom sviatočným a šťastným. Mnoho ľudí neustále pociťuje stres z prehnaných výdavkov, upratovaním, varením, nekonečnými zoznamami úloh a návštevami blízkej rodiny. Keďže Vianoce sú raz za rok, nemali by sme si ich nechať pokaziť zbytočným stresom nad každou maličkosťou!

radema-banner_web TOP 5 spôsobov, ako prežiť Vianoce zdravo!

Zdravý životný štýl

Než začnete jesť a pripravovať akékoľvek jedlo, zamyslite sa, či je pre vás zdravé a či by ste ho jedli aj v bežný deň počas roka! Namiesto nočného vyjedania čokolády, slaných čipsov či koláčov radšej jedzte veľa ovocia a zeleniny. Na tanier si nakrájajte jablko alebo pomaranč. Tie vo vás vyvolajú ešte silnejší pocit Vianoc. A namiesto slaných pochutín si radšej dajte oriešky. Buďte zodpovedný/á kuchár/ka. Veď jedny sviatky nemôžu zničiť celoročné úsilie o váš zdravý životný štýl! 

Pozor na alkohol

Ste počas sviatočného obdobia spokojní v pohodlí vášho domova? Pozor však na alkohol, pretože z miery požitého alkoholu sa môže skutočne stať zvyk. Aj za taký krátky čas, akým sú Vianoce. Víno na Štedrý deň, Aperol s raňajkami, Baileys ako olovrant, brandy či šampanské na Silvestra. Majte prehľad o tom, koľko pijete, a pokúste sa riediť alkoholické nápoje s tými nealkoholickými.

Hýbte sa

Sám doma, Tri oriešky pre Popolušku, Santa Clause, … Každý vianočný špeciál pod slnkom sa určite bude vysielať v televízii. To však neznamená, že musíte celý deň výhradne presedieť na gauči! Povzbudzujte celú rodinu, aby ste sa raz denne vydali na spoločnú prechádzku. Ideálne hneď po večeri, aby ste povzbudili vaše trávenie.

Spýtajte sa na radu odborníka

Precvičujte mozog

Namiesto vysedávania pred televízorom, udržujte svoju myseľ aktívnu. Pýtate sa ako? Jednoducho hraním spoločenských hier! Charades, Aktivity, vedomostné hry alebo obyčajné Hádaj, na čo myslím…! sú nielen mimoriadne zábavné, no ozvláštnia aj váš čas strávený s rodinou.

Aké benefity vám takéto prežitie vianočných sviatkov prinesie? Rozhodne si neprivoláte nechcené zdravotné problémy spojené s nesprávnou životosprávou, ako cievna mozgová príhoda alebo nepríjemné kŕčové žily.

TOP 5 spôsobov, ako prežiť Vianoce zdravo!
5 (100%) 1 vote