Koronavírus môžu prezradiť aj problémy s nohami!

0
2807
zenske nohy v tureckom sede v rifliach

Počet pozitívnych pacientov postihnutých ochorením COVID-19, alebo ochorením koronavírus, na Slovensku každým dňom narastá. Ľudia sa prispôsobujú aktuálnej situácii nosením rúška a ochranných rukavíc, zostávajú doma, obmedzili nakupovanie i návštevu pošty. Ako sa ukázalo, vírus sa šíri aj vzduchom, takže je pomerne jednoduché ho dostať.

Najlepšia ochrana je však prevencia. Preto je úplne na mieste prečítať si zopár rád, ako sa chrániť pred koronavírusom. Samozrejme, že existuje niekoľko všeobecných príznakov ochorenia COVID-19. Jeho príznaky sa však môžu aj líšiť. Zatiaľ čo väčšina postihnutých á vysoké horúčky, 4 % ľudí trápi hnačka. Najnovším prejavom je však bolesť nôh, ktorú opísal pacient zo Škótska.

Bolesti nôh u dospelých

Muž sa po návrate z Talianska spočiatku cítil dobre. Necítil žiadne príznaky, bol som úplne v poriadku a chodil do práce. Neskôr sa u neho začali vyvíjať mierne bolesti nôh, ktoré sa v priebehu dňa pretransformovali do pocitu chrípky.

Akonáhle sa vyvinul častejšie príznaky Covid-19, ktoré zahŕňajú horúčku, pretrvávajúci kašeľ a dýchavičnosť, silne predpokladal, že to bol vtedy smrtiaci vírus. Jeho testy dokázali jeho podozrenie – test bol pozitívny a pacient bol okamžite hospitalizovaný.

Kiahne u detí a dospievajúcich

Fakt, že koronavírus neprezradia len horúčky, kašeľ či dýchavičnosť svedčia i pozorovania nových symptómov. Tie aktuálne dokázali, že deti a mladiství nakazení vírusom COVID-19 mali na nohách malé lézie, uvádza standardmedia.co.ke.

Tieto príznaky podobajúce sa ovčím kiahňam či osýpkam alebo uštipnutiu hmyzom vedci prvýkrát spozorovali na nohách 13-ročného pacienta. Dermatológovia neskôr potvrdili rovnaké lézie u pacientov v Španielsku, v Taliansku i vo Francúzsku.

Tieto príznaky sa väčšinou objavili na prstoch nohách. Avšak, pre 100 % potvrdenie tohto tvrdenia je potrebné vykonať ešte niekoľko pozorovaní. Až po nich budú malé lézia na chodidlách pacientov pridané do oficiálneho zoznamu symptómov sprevádzajúcich ochorenie COVID-19.

Spozorovali ste niekoľko dní po nákupe niektoré z príznakov koronavírusu? Urýchlene TELEFONICKY kontaktuje vášho obvodného lekára a RIAĎTE SA POKYNMI Ministerstva udravotníctva Slovenskej republiky!

Koronavírus môžu prezradiť aj problémy s nohami!
5 (100%) 1 vote