Trápi vás celulitída? Bojujte proti nej masážou!

0
791
zena s peknymi nohami na koberci

Ste chudé, milé dámy, no trápi vás pomarančová koža? Alebo máte postavu „krv a mlieko“ alebo nejaké to kilečko navyše? Určite dobre viete, že celulitída neobchádza nikoho. Takmer žiadnu ženu, ba dokonca nejedného muža. Niektorých ňou trpíme už v skoršom veku, u iných sa zase objavuje až v pokročilom období.

Vedeli ste však, že sa proti nej dá efektívne bojovať? A povedzme si na rovinu, pomerne jednoducho. Vyváženou stravou, dostatkom cvičenia, kozmetickými produktmi, alebo hoci aj masážou proti celulitíde.

thai-massage-banner_web Trápi vás celulitída? Bojujte proti nej masážou!

Anticelulitídna masáž

Využíva techniky masírovania, hladeniarytmických pohybov. Jej cieľom je relaxácia a uvoľnenie tukových tkanívvyhladenie povrchu pokožky. Uvoľnením oblastí, kde sa celulitída najčastejšie objavuje, dochádza k prirodzenému procesu hojenia tela.

pekne-nohy Trápi vás celulitída? Bojujte proti nej masážou!

Rizikové skupiny

Celulitída môže naozaj postihnúť úplne každého. Mňa, teba, muža i ženu. A to, bez ohľadu na vek, telesnú hmotnosť či frekvenciu cvičenia. Najčastejšie však, postihuje ženy. No najmä ľudí s/so:

  • sedavým spôsobom života či sedavým zamestnaním
  • vysokým obsahom tukov a cukru
  • nízkym príjmom tekutín
  • náhlym príbytkom alebo úbytkom hmotnosti
Spýtajte sa na radu odborníka

Benefity anticelulitídnej masáže

Najzásadnejším benefitom tejto masáže je, ako inak, zlepšenie prietoku krvi v žilách. Tá síce neodbúra tuk, no pomáha pri jeho redukcii. Hádam ani nemusíme pripomínať, že jej výsledky sú omnoho pozitívnejšie v kombinácii so správnou životosprávoucvičením.

Okysličovanie a detoxikácia

Aké benefity ešte anticelulitídnou masážou získate? Vaše bunky budú lepšie zásobované výživnými látkami i kyslíkom. Z vášho organizmu sa rýchlejšie odplavia škodlivé látky. Staré „celulitídne hrbolčeky“ tak miznú a nové sa už netvoria.

nozicky Trápi vás celulitída? Bojujte proti nej masážou!

Účinky masáže

Táto masáž zabraňuje ukladaniu tukových buniek na nelichotivých miestach, drví zhluky tukových buniek uložených pod pokožkou a eliminuje dve vnútorné príčiny vzniku celulitídy:

  1. nedostatočné prekrvovanie postihnutej oblasti
  2. zlú cirkuláciu lymfatického systému

Ako často by ste masáž mali absolvovať?

Mnoho medicínskych či estetických problémov je nevyhnutné liečiť v určitých intervaloch, teda na pravidelnej báze. Aby bola anticelulitídna masáž v odstraňovaní nepeknej pomarančovej koži naozaj účinná, musíte ju podstupovať pravidelne a dlhodobo. Takýmto spôsobom taktiež prispejete k tomu, aby na vašich nohách nevznikli nepekné a nebezpečné kŕčové žily.

Spýtajte sa na radu odborníka

Trápi vás celulitída? Bojujte proti nej masážou!
Bol článok užitočný?