Nehýbete sa počas karantény? Riskujete vaše zdravie!

0
1218
mlady muz sa prechadza na poli a v lese

Nechodíte počas celej domácej karantény a nikam a radšej sedíte v pohodlí domova? Nikam nechodiť a nestretávať sa s priateľmi je samozrejme správne rozhodnutie. Avšak, sedenie doma môžu mať negatívny vplyv na naše fyzické a psychické zdravie. Aké ochorenia riskujete, ak sa nehýbete a celé dni trávite doma?

Problémy s nohami

Žilová nedostatočnosť, metličky či kŕčové žily. Zdanlivo estetická záležitosť, ktorá sa môže rozvinúť do vážneho zdravotného problému. Pravdou je, že z nenápadných kozmetických problémov sa razom môže stať vážne ochorenie. Aktívnym životným štýlom i pravidelným športovaním im však dokážete efektívne predísť. Takže, hor’ sa na malú lesnú prechádzku!

Kardiovaskulárne ochorenia

Do z nášho „čierneho zoznamu“ ochorení zaraďujeme aj cievnu mozgovú príhodu. Práve športovaním dokážeme mŕtvici účinne predísť. Ba čo viac, pohyb dokonale pomáha aj v procese rekonvalescencie, pretože opätovne nakopne náš organizmus a rýchlejšie nás navráti do aktivít bežného života.

Oslabená imunita

V efektívnom boji proti rôznym mikróbom, vírusom a baktériám vieme bojovať len s pevnou imunitou. Malá prechádzka, nenáročné športové aktivity a zdravá a nutrične vyvážená strava dokážu našu imunitu neskutočne nakopnúť!

forest Nehýbete sa počas karantény? Riskujete vaše zdravie!

Neviete, ako si naplánovať jedálniček? Nestíhate premýšľať nad tým, čo tento týždeň uvaríte? Neviete, ako kombinovať jednotlivé potraviny tak, aby spĺňali základné štandardy zdravej a vyváženej stravy? V tom prípade naštartujte oslabenú imunitu s odborníkmi z Body Clinic. Neváhajte a rezervujte si termín vašej úvodnej konzultácie hneď teraz!

Depresia a úzkosť

Okrem fyzických problémov so sebou izolácia prináša aj pocity samoty a úzkosti, ktoré môžu vyústiť až do depresívnych stavov. Najmä vtedy, ak ste v karanténe uviazli sami kdesi vo svete a mimo domova. Absencia kontaktu s ľuďminedostatok sociálnych väzieb s priateľmi a rodinou sa môžu zdať spočiatku jednoduché, no v dlhšom časovom horizonte sa s nimi nemusí každý vysporiadať úplne jednoducho. Riešením môže byť opäť prechádzka v prírode či virtuálny kontakt s ľuďmi pomocou videohovorov.

Malé prechádzky do prírody mimo dosahu ľudí môže absolvovať každý z nás! Preto dúfame, že vás tieto zdravotné dôvody nakopnú a vy nájdete dôvod, prečo ísť na prechádzku do prírody. Ak sa už aj vyberiete von, dodržiavajte základné pravidlá prevencie voči koronavírusu, adekvátna starostlivosť o vaše rúško či zodpovedné nakupovanie. A nezabudnite si pravidelne merať teplotu a sledovať príznaky ochorenia COVID-19, medzi ktoré najnovšie patria aj príznaky na nohách.

Nehýbete sa počas karantény? Riskujete vaše zdravie!
5 (100%) 1 vote