5 dôvodov, prečo ísť na pedikúru aj v zime

0
1305
zenske nohy s peknou pedikurou

Patríte k tej skupine žien, ktoré chodia na pedikúru len počas teplých mesiacov? Robíte chybu! Odborníkov na pedikúru sme sa pýtali, prečo je dôležité chodiť na pedikúru celoročne.

Zlepšuje prietok krvi

V mrazivých zimných teplotách je cirkulácie krvi mimoriadne dôležitá, pretože zachováva naše chodidlá v teple. Správna cirkulácia podmienená stimuláciou počas pedikúry slúži nielen ako zdroj tepla, ale pomáha predchádzať ochoreniam spojeným so žilovou nedostatočnosťou. Tým zabraňuje ochoreniu s dobre známym názvom kŕčové žily.

Spýtajte sa na radu odborníka

Pedikúra uzdravuje

Možno nie doslova, ale predsa! Ak nájdete salón, ktorý spoločne s pedikúrou ponúka aj reflexnú masáž chodidiel, neváhajte a objednajte sa! Rozhodne nebudete ľutovať. Certifikovaný masážny terapeut môže masírovať jednotlivé časti nôh takým spôsobom, že pomôžu zmierniť fyzickú bolesť a úzkosť. V niektorých prípadoch dokonca podporiť lepší spánok.

Neroztrhnete si pančuchy

Každá žena s dlhšou pauzou medzi pedikúrami vie, že pocit ťahu na pančuchách a ich potrhaní podmieňujú aj adekvátne upravené nechty na nohách. Pravidelné pedikúry vám ušetria mnoho nepríjemnosti a peňazí.

Urobíte dobrý dojem

Jediní ľudia, ktorí v marci skutočne uvidia vaše nohy, sú váš manžel, novorodenec alebo vy. Avšak, pekné a upravené nechty aj v čase, kedy ich takmer nik nevidí nikdy nie sú na škodu! Pedikúra vám za každých okolností dodá sebavedomie v neplánovaných situáciách, ako spontánna návšteva wellnessu, ktorý je v zimných mesiacoch mimoriadne obľúbenou aktivitou.

thai-massage-banner_web 5 dôvodov, prečo ísť na pedikúru aj v zime

Predídete ochoreniam

Kvalitná pedikúra zahŕňa aj odstránenie tvrdej pokožky na nohách. Dodáva tak a pocit, že sú hodvábne hladké a nie ako brúsny papier. Ak budete dodržiavať mesačné odstupy medzi pedikúrami, dokonca aj v zime, váš terapeut  tiež schopnejší odhaliť akékoľvek potenciálne problémy v súvislosti s nohami, vrátane plesňových infekciízarastenej kože.

Zaujal vás tento článok?

Prečítajte si, aké problémy dokáže odstrániť chôdza. Vedeli ste tiež, že vaša výška podmieňuje vznik niektorých ochorení? A v prípade, že trpíte bolesťou kolien, odhalíme jej príčinu!

5 dôvodov, prečo ísť na pedikúru aj v zime
5 (100%) 2 votes