Cvičte doma a zmiernite problémy s kŕčovými žilami!

0
961
chlap jogging na ceste

Vedci odhadujú, že problémom s kŕčové žily sú neuveriteľne bežným problémom, ktorým trpí každý štvrtý človek na svete. Bežný však neznamená neškodný. Tieto zeleno-fialové žilky sú mimoriadne nepríjemné, bolestivé a nevzhľadné. Ako však zmierniť bolesť spojenú s kŕčovými žilami? Zacvičte si!

Najideálnejším spôsobom, ako znížiť či eliminovať vaše bolesti, opuchy a kŕčenízkozáťažové cvičenia. Zároveň bránia radikálnemu zhoršovaniu tejto zdravotnej kondície. Najlepšie však urobíte, ak sa poradíte so špecialistami pre kŕčové žily. Tí vám najlepšie poradia nielen to, aké cvičenia sú pre vás najvhodnejšie, ale aj to, ako ich cvičiť. Zároveň vám ponúknu aj TOP možnosti liečby kŕčových žíl.

Prechádzka

Môže to síce znieť úplne triviálne, ale najjednoduchším „cvikom“ je jednoducho prechádzka na čerstvom vzduchu. Pravidelné 30 minútové prechádzky denne pomáhajú zmierniť bolesti. Chôdza má minimálny vplyv na vaše kĺby a je omnoho lepšia ako sedenie či státie. Ako bonus  si nimi vyrysujete svaly vašich nôh. Ak sa už odhodláte a váš lekár to schváli, môžete vykonávať i mierne sťaženú formu takéhoto pohybu – beh.

plaz-nohy Cvičte doma a zmiernite problémy s kŕčovými žilami!

Zdvíhanie nôh

Väčšina ľudí trávi celý svoj pracovný deň pred svietiacimi obrazovkami monitorov. Problémy spojené so sedavým zamestnaním prinášajú mnoho zdravotných problémov. Medzi inými aj kŕčové žily. Zdvíhanie nôh je ľahkým cvičením, ktoré môžete vykonávať aj „pri práci“. Tento cvik je možné vykonať nielen v sede, ale aj v stoji a podporujú krvný obeh v nohách. Postup je nasledovný:

  1. Sadnite si a narovnajte svoj chrbát.
  2. Zdvihnite jednu nohu rovno nahor a nejaký čas podržte.
  3. Nohu dajte pomaly dole.
  4. Tento cvik opakujte niekoľkokrát po sebe a vystriedajte nohy.

Cyklistika

Jazda na bicykli je skvelým spôsobom na precvičenie lýtkových svalov. Nemôžete jazdiť na klasickom bicykli? Využite možnosť jazdiť na eliptickom trenažéri alebo stacionárnom bicykli. V prípade, že nemáte vybavenie hodné profesionálnej telocvične, môžete ho napodobňovať pohybom nôh aj doma. Neváhajte, ľahnite si na chrbát a pomaly „pedálujte“!

Výpady vpred

Posledným z nášho výberu jednoduchých cvikov sú tzv. výpady vpred. Ako pri nich postupovať?

  1. Postavte sa vzpriamene a nohy dajte od seba.
  2. Vykročte dopredu a ohnite koleno priamo nad členok.
  3. V tejto polohe držte niekoľko sekúnd.
  4. Pomaly narovnajte nohu a vráťte sa do pôvodnej polohy.
  5. Tento postup, samozrejme, zopakujte s druhou nohou.

mohy Cvičte doma a zmiernite problémy s kŕčovými žilami!

Vedeli ste však, že existujú univerzálne cvičenie? Môžete ho vykonávať kedykoľvek, kdekoľvek a nikto z vášho okolia si to ani len nevšimne! Ak stojíte s nohami rovno, napr. pri čakaní v rade obchodného centra, pomaly sa zdvíhajte na špičkách a vráťte sa do pôvodnej polohy. Precvičíte kŕčové žily a posilníte vaše lýtka.

Potreby prekonzultovať nejaký problém spojený s vaším žilovým zdravím? Neváhajte sa obrátiť na žilového lekára v Blumental Clinic. Ten vám navrhne najefektívnejšie cvičenie a modernú liečbu vašich kŕčových žíl.

Cvičte doma a zmiernite problémy s kŕčovými žilami!
Bol článok užitočný?