Odstránenie chĺpkov na povrchu a najúčinnejšia metóda depilácie

1
2176
depilacia

Blíži sa leto a pravidelná depilácia je o to nutnejšia. Chĺpky nám však rastú pravidelne a každodenné holenie je otrava. Na druhej strane je však pocit hladkej pokožky na nezaplatenie. Nie každá žena si môže pravidelne dopriať luxus kozmetického salóna v podobe profesionálneho odstránenia chĺpkov. Pri depilácii používame depilačné krémy alebo peny a holiaci strojček. Sú to rýchle metódy, ktoré však majú krátkodobý účinok. Viete, ktorá depilácia, ktorú zvládnete aj doma je najúčinnejšia?

Žiletka a holiaca pena

Holiaca pena a žiletka predstavujú najklasickejší spôsob zbavovania sa chĺpkov. Žiletka chlp odreže na povrchu pokožky. Dôležité je ich však pravidelne vymieňať za nové.

Pozitíva: Najpoužívanejšia domáca metóda holenia, ktorá zaberie len veľmi málo času, je jednoduchá a telu dodá potrebný hladučký povrch. Veľmi veľa žien uprednostňuje žiletky určené pre pánov, pretože sú vraj oveľa jemnejšie k pokožke. Ponuka žiletiek je široká a jedná sa o finančne najmenej nákladnú metódu. Navyše to zvládnete aj v priebehu sprchovania, ide o rýchly spôsob odstraňovania ochlpenia.

Negatíva: Chĺpky odstraňujú len na povrchu, už po niekoľkých hodinách môžete na nohách cítiť, že sa objavujú nové.  Veľmi veľa žien má po oholení podráždenú pokožku a zapálené korienky, čo najmä v oblasti bikín nevyzerá vôbec príťažlivo. Negatívom môže byť aj rýchlosť tejto metódy, pretože pri náhlivom holení si môžete veľmi ľahko spôsobiť malé ranky.

Depilačný krém

Krém sa na určený čas rozotrie po pokožke a následne sa hubkou alebo špachtľou odstráni spolu s chĺpkami. Bezbolestná metóda s pomerne dlhotrvajúcim efektom.

Pozitíva:  Krém uprednostňujú ženy s jemnejšou pokožkou, ktorá na žiletky reaguje podráždene. Depilačný krém spôsobuje podráždenie len ojedinele a hlavne nehrozí riziko porezania, pretože po nanesení ho jednoducho zotriete alebo opláchnete. Niektoré krémy dokonca zmierňujú následný rast chĺpkov.

Negatíva:  Krémy takisto ako žiletky odstraňujú chĺpky len na povrchu a korienky zostávajú, o niekoľko dní tak musíte celú procedúru podstúpiť znova. Nevýhodou je najmä nedokonalé oholenie, ktoré je pri krémoch úplne bežné.

Odstránenie chĺpkov na povrchu a najúčinnejšia metóda depilácie
5 (100%) 3 votes

1 komentár

Comments are closed.