Odstráňte tvrdú a zrohovatenú kožu z päty účinnými trikmi

0
3494
tvrde paty

Blíži sa leto. To znamená, že odkladáme čižmy a zimné topánky a na rad prichádzajú topánky s otvorenou špičkou alebo pätou a tu nastáva problém. Tvrdá a suchá koža v oblasti piat je indikátorom nedostatku zinku, železa a omega-3 mastných kyselín. Medzi ďalšie faktory, ktoré negatívne pôsobia na oblasť piat a podporujú vznik suchej a tvrdej pokožky, patrí celodenné státie na nohách, nedostatočná hygiena v oblasti chodidiel, kožné ochorenia, nadváha, ktorá zvyšuje tlak na chodidlá nôh, otvorená obuv a samozrejme vek.

Pemza a olej

Namočte si nohy do slanej vody a jemnejšou časťou penze, ktorú dostanete skoro v každej drogérii obrúste zhrubnutú pokožku. Následne si nohy vysušte. Cez uterák si ich môžete aj silnejšie postláčať. Vezmite si kvalitný olivový, či kokosový olej a premasírujte si ním chodidlá. Olej je dôležitý, pretože zabraňuje vysúšaniu pokožky a vyživuje ju.

Citrónová šťava alebo banán

Ďalším trikom je na 15 minút namočiť nohy do teplej vody, ktorá päty zvhlčí, a následne na postihnuté miesto naniesť zmes vazelíny a citrónovej šťavy, ktorá ošetrí popraskanú kožu. Domácim pomocníkom sa nám môže stať i dužina od banánu. Ak ju priložíme na desať minút k popraskaným a tvrdým pätám, mala kožu vyčistiť a zjemniť. Zároveň sa odporúča dávať nohy raz týždenne do kúpeľa z citrónovej šťavy alebo do zmesi glycerínu a ružovej silice.

tvrde-paty Odstráňte tvrdú a zrohovatenú kožu z päty účinnými trikmi

Sóda bikarbóna

Do misky napustíme teplú vodu a nohy necháme aspoň 5-7 minút namočené. Zo sódy, oleja a sprchového gélu vytvoríme konzistenciu pasty. Do tejto zmesi pridáme niekoľko kvapiek esenciálneho oleja – ideálne citrusového. Pastu vtierame pomocou rúk, kefky alebo pemzy do stvrdnutej pokožky na pätách. Necháme 5-10 minút pôsobiť a potom zmyjeme teplou vodou. Nakoniec päty natrieme hydratačným krémom.

Krémy a balzamy

Na ošetrenie nôh môžete použiť tiež krémy a balzamy, ktoré sú určené priamo na stvrdnutú kožu. Nanášajte presne podľa návodu a aby bol ich účinok ešte väčší, naneste väčšie množstvo krému na nohy pred spaním a oblečte si kvalitné bavlnené ponožky.

Náplasti Foot Heel Patch

Ak vás trápi stvrdnutá koža vyskúšajte náplasti Foot Heel Patch. Hydrogélová náplasť je určená na bežnú a intenzívnu starostlivosť o chodidlá. Náplasť pomáha odstrániť zrohovatenú kožu z päty a chodidla v dvoch krokoch, čím udržuje kožu hladkú. Vďaka oblým okrajom dokonale priľne k chodidlu. V prvý deň, je potrebné nalepiť bielu náplasť, ktorá odstráni mŕtvu a zrohovatenú kožu. Druhý deň náplasť zelenej farby, ktorá pomáha hydratovať oblasť chodidiel alebo päty. Podrobný postup nájdete však na každom balení.

Odstráňte tvrdú a zrohovatenú kožu z päty účinnými trikmi
4.7 (94.29%) 7 votes