10 výhod masáže nôh

0
2229
masaz noh

Nohám nevenujeme väčšinou dostatočnú pozornosť, aj keď si to určite zaslúžia, keďže nás nosia celý život. Ak pociťujete časté bolesti nôh, opuchy alebo kŕče, doprajte svojim nohám pravidelnú masáž. Tá pozitívne vplýva na celý náš organizmus.
Reflexná masáž je veľmi stará čínska metóda alternatívnej medicíny a podľa nej majú orgány a časti tela svoj reflexný bod práve na chodidlách.

Masáž chodidiel ako pomoc pri problémoch

Zdravé a silné nohy

Chcete si udržať zdravé a silné nohy? K tomu určite prispeje aj pravidelné masírovanie. Zbavíte sa ním nepríjemných opuchov, stuhnutých svalov alebo vznikajúcich zápalov a bolestí.

Zníženie tlaku

Pravidelná masáž chodidiel pomáha aj pri problémoch s vysokým krvým tlakom. Pri reflexnej terapii je potrebné, aby sa masíroval tzv. solar plexus bod.
Ako ho nájdete? Chodidlo po stranách stlačte a tam, kde sa vytvorí priehlbina sa tento bod nachádza.

Vynikajúci relax

Vyskúšajte masáž chodidiel, tie majú u ľudí omnoho väčší dopad na relax než iná časť ľudského tela . Pre maximálnu relaxáciu je vhodné, aby vám masáž poskytli kvalifikovaní odborníci.

Bolesť chrbta a krku

Na úľavu od bolesti v dolnej časti chrbta masírujte oblasť medzi vonkajším členkom a Achillovou šľachou. Pri bolestiach hornej časti chrbta masírujte klenbu nohy. Ak máte bolesti krku, dôkladne masírujte prsty na nohách, vrátane kĺbov. Jednotlivé masáže musia trvať minimálne 10 minút, aby ste pocítili ich účinok.

Pre lepší spánok

Všeobecne masáž pred spaním zlepší krvný obeh a uvoľní svaly i myseľ. Nechajte si masírovať  bruška na palci a postupne prechádzať ostatné. Ďalej nasleduje päta a odporúča sa masírovať ju aspoň minútu pre uvoľnenie. Väčšinou sa používa špeciálny masážny olej alebo telové mlieko.

Masážou proti depresii

Každá masáž uvoľňuje, no zvlášť masírovanie chodidiel pomôže pri depresii. Konkrétne bod v strede palca na nohe, v strede vankúšikov na chodidle a bod na päte slúžia na uvoľnenie mysle. Masírujú sa niekoľko minút.

Zlepší krvný obeh

Masáž pomôže pri dlhodobom sedení a naopak aj pri dlhom státi a zaťažovaní dolných končatín.  Súčasne sa tak zabráňuje vzniku kŕčových žíl, keďže masáž stimuluje lymfatický systém.

Syndróm nepokojných nôh

Trápi vás toto nervové ochorenie? Pocíťte úľavu, ktorú prinesie kvalitná masáž chodidiel. V tomto prípade sa odporúča masírovať chodidlá spolu s kokosovým olejom. Uvoľníte tak svaly a zlepšíte krvný obeh, čím sa potlačia nepríjemné pocity v nohách.

Stiahnutie opuchov

Masírovaním dokážete opuch nôh účinne potlačiť. Odporúča sa začať masírovaním prstov a postupne prechádzať ku členkom, pričom nohy by mali byť mierne vyvýšené. Takto nahromadenú tekutinu vrátite späť do obehu. Nechajte sa vymasírovať odborníčkami.

PMS a menopauza

Ženy často zažívajú pocity smútku, bolesti, podráždenosť, nafukovanie, nespavosť alebo bolesti hlavy. Pri menopauze sa k tomu pridávajú aj návaly tepla. V tomto prípade by sa mal masírovať bod, kde sa palec spája s chodidlom. Vyskúšajte.

10 výhod masáže nôh
5 (100%) 2 votes