Máte sedavú prácu? 3 tipy na rozprúdenie krvi v žilách!

0
2940
mlada zena v praci za pocitacom

Trávite väčšinu dňa sedením za počítačom? Vedeli ste, že takýmto spôsobom riskujete mnohé zdravotné problémy, vrátane srdcových a cievnych komplikácií? Ani sedenie však nemusí byť úplná strata drahocenného času. Máme pre vás 3 tipy, ako rozprúdiť krv v nohách počas dlhého sedenia v práci. Tieto cvičenia môžete robiť kedykoľvek, keď sedíte – pri stole, v aute alebo v lietadle.

#1 Zdvíhanie päty a špičky

Keď sedíte, položte si obe nohy na podlahu pred vami. Zdvihnite päty a podržte 3 sekundy. Tento cvik opakujte 10-krát, no ak to zvládate, pokojne aj viackrát. Pre jemnú obmenu, opakujte výťahy ešte raz, ale tentoraz zdvihnite prsty oboch nôh. Toto cvičenie môžete meniť striedavým zdvíhaním ľavej a pravej päty a špičky. Alebo zdvihnite pätu na jednej nohe a prsty na druhej nohe súčasne.

women-in-work-1 Máte sedavú prácu? 3 tipy na rozprúdenie krvi v žilách!

#2 Rotácia členkov

Druhý cvik sa vykonáva taktiež v sede. Začnite tým, že mierne nadvihnite jednu nohu. Následne otočte členok 10-krát v smere hodinových ručičiek a potom 10-krát proti smeru hodinových ručičiek. Rovnaký cvik opakujte s druhou nohou.

#3 Precvičenie lýtok

Sediac s oboma nohami na podlahe natiahnite jednu nohu pred seba. Zdvihnite prsty k sebe a ohnite členok. Držte 3 sekundy a sklopte nohu späť na podlahu. Opakujte 10 alebo viackrát aj s druhou nohou. Môžete tiež vyskúšať striedanie jednej nohy za druhou.

Chcete si doplniť váš deň o ďalšie efektívne cviky? Vyskúšajte naše triky, ako spraviť vaše kolená atraktívnejšie, lýtka pevnejšie alebo sa inšpirujte TOP svetovými jogínmi!

Máte sedavú prácu? 3 tipy na rozprúdenie krvi v žilách!
5 (100%) 1 vote