Reflexná masáž chodidiel, uvoľnite ňou všetku bolesť

0
1910

Počuli ste už o reflexnej masáži chodidiel? Reflexná masáž chodidiel pomáha odstraňovať reumatické bolesti, bolesti hlavy a migrénu. Pozitívne účinky má aj pri liečbe alergie, tráviacich ťažkostí, kožných problémov, ako aj pri liečbe únavy a ospalosti.

V čom masáž spočíva?

Na chodidlách sa nachádzajú rôzne receptory, ktoré si môžete jednoduchým stláčaním a krúživým pohybom masírovať. Ak narazíte pri masáži na zvýšenú citlivosť, či zatvrdnutie znamená to, že táto časť chodidla nie je dostatočne prekrvená a môže predpovedať aj rôzne ochorenia spojené s orgánmi. Každá noha, pravá aj ľavá disponuje inými reflexnými zónami.

Vyskúšajte reflexnú masáž sami

  1. Ako prvé si vyberte chodidlo, ktoré vás najviac pobolieva.
  2. Pošúchajte si zopárkrát rukami spodok chodidla, aby ste ho zahriali.
  3. Celé chodidlo postláčajte oboma rukami.
  4. Stlačte, potiahnite a potočte každý prst na nohe.
  5. Palcami zatláčajte na miestach pozdĺž celého chodidla až po členok.
  6. Opakujte krok 5, pričom okrem zatlačenia na miesto spravte palcami aj malý krúživý pohyb (nezabúdajte ani na pätu). Môžete niekoľkokrát zopakovať.
  7. Palcami stláčajte miesta v oblasti členku.
  8. Opakujte krok 3.
  9. Poklopkajte si päsťami po hornej i dolnej strane chodidla, rýchlejším i pomalším tempom.

reflexna-masaz Reflexná masáž chodidiel, uvoľnite ňou všetku bolesť

Človek vykonávajúci túto masáž tlakom pôsobí na presne určené reflexné body chodidla, ktoré sú naviazané na jednotlivé časti ľudského tela, pomocou ich stimulácie dokáže cielene pôsobiť na celý organizmus. Ideálne je dať si pred samotnou masážou kúpeľ, ktorá nohy uvoľní. Potom nohy osušte a urobte si pohodlie. Masáž chodidiel by mala trvať približne 30 minút a je vhodné robiť ju, aj keď vás nič nebolí. Posilňujete tak imunitný systém. Pokiaľ máte na nohách otvorené rany, ekzémy alebo iné zápaly, masáži sa radšej vyhnite. To isté platí aj keď trpíte cukrovkou, kŕčovými žilami alebo ste tehotná.

Reflexná masáž chodidiel, uvoľnite ňou všetku bolesť
5 (100%) 2 votes