8 tipov pre opuchnuté členky

0
3393
opuch clenkov

Opuch nôh zvyčajne nastáva, keď sa v svaloch na nohách nadmerne hromadia tekutiny. Tekutina uniká z ciev a hromadí v okolitých tkanivách. Opuchnuté členky trápia najmä v lete, dokonca aj zdravých ľudí.  Môžu sa však za nimi skrývať aj zdravotné ťažkosti. Prečítajte si pár tipov a prírodných liekov, ako pomôcť opuchnutým členkom a nohám.

Aké prírodné lieky sú najlepšie?

Jablčný ocot

Známy jablčný ocot pomáha znižovať opuchy nôh. Pre vysoký obsah draslíka znižuje zadržiavanie tekutín, čo je častou príčinou opuchov nôh.

Semená koriandra

Vyskúšajte uvariť 2 až 3 polievkové lyžice semien koriandra v 500ml vody, až kým sa zmes nezredukuje na polovicu. Akonáhle vychladne, namáčajte si v nej nohy. Tento domáci liek je veľmi účinný pri znižovaní opuchu nôh a bolesti.

Kapusta

Vedeli ste, že kapustné listy sú tiež dobré pre vyplavenie nadbytočnej tekutiny z tela? Priložte niekoľko čerstvých listov kapusty na postihnutú oblasť a pokryte ju bavlnenou látkou či obväzom.

Epsomská soľ

Počuli ste o nej? Dokáže rýchlo znížiť opuch a môže pomôcť zmierniť bolesť. Síran horečnatý, ktorý soľ obsahuje sa ľahko vstrebáva kožou, pomáha zlepšovať krvný obeh a znižuje opuch. Okrem toho pomáha zneutralizovať zápach nôh.

Melasa a fenikel

Ako pomôcť nohám? Uvarte 250ml až pol litra vody a pridajte pol lyžičky melasy a lyžicu feniklových semien. Varte, až kým sa vám tekutina nezredukuje o polovicu. Pite nápoj 2-3 krát denne.

Horčičný olej

Oleje, ako aj horčičný, pomáhajú vytvárať teplo a môžu poskytnúť úľavu od bolesti svalov. Olej z horčičných semienok je tiež bohatý na selén a horčík a má protizápalové vlastnosti.

Dodržujte pitný režim

Pitný režim nielenže hydratuje naše tkanivá a detoxikuje organizmus, ale tiež pomáha zriediť prebytočnú soľ v tele, ktorá je významným faktorom pri opuchu. Pre väčší účinok pridajte do vody trochu šťavy z citróna.

Skúste plávanie

Plávanie môže pomôcť opuchnutým nohám a členkom. Tlak vody pomáha dostať nohy do pohybu a zároveň ich odľahčiť.

8 tipov pre opuchnuté členky
4.8 (95%) 4 votes