Najčastejšie chyby, ktoré robíme pri domácej pedikúre

0
1206
zenske nohy na pedikure

Nechcete počas zimy zbytočne míňať na úpravu nechtov na nohách? Chceli by ste sa pokúsiť o zvládnutie pedikúry doma? Takýmto spôsobom nielenže ušetríte, ale budete mať naozaj hladké a uvoľnené nohy. A to je kľúč k skutočnému šťastiu! Ak však chcete mať dokonalé výsledky pedikúry, vyhnite sa týmto 10 častým chybám.

Takto radšej NIE!

  1. Uloženie lak na nechty v kúpeľni. Horúci a zaparený vzduch, ktorý je výsledkom sprchovania, môže oddeliť pigmenty v laku. To spôsobuje jeho predčasné vysušenie a hustnutie. Namiesto toho skúste lak na nechty uskladniť na nejakom chladnom a suchom mieste.
  2. Trepaním fľaštičky na nechty. Odborníci varujú, že automatická reakcia na trasenie v skutočnosti vytvára vzduch v bubline vzduchové bubliny. Najlepším spôsobom, ako osviežiť lak a pripraviť zmes na pedikúru, je rolovanie fľaštičky medzi rukami, aby sa lak jemne premiešal.
  3. Rezanie vašich kožičiek. Rezanie kutikuly necháva nechty náchylné na infekciu, pretože v podstate poskytuje baktériám a plesniam bezplatnú jazdu priamo do vášho krvného obehu. Radšej ich zmäkčite olejom a jemne zatlačte pomocou drevenej paličky.
  4. Maľovanie na vaše kutikuly. Tento bod hádam ani nepotrebuje vysvetlenie.
  5. Nesprávne strihanie nechtov. Na rozdiel od všeobecného presvedčenia by ste si nechty na nechtoch mali strihať rovno, nie v zakrivenom tvare. Dôvod? Ten môže spôsobiť bolestivé zarastené nechty na nohách.
  6. Exfoliačný, keď sú vaše nohy suché. Mnoho ľudí robí chybu pri odstrihávaní odumretej suchej pokožky bez toho, aby túto oblasť najprv zvlhčili. Radšej si namočte nohy v teplej vode na 10 až 15 minút. Potom pomocou pemzy alebo jemného peelingu na nohy odstráňte suchú pokožku. 
  7. Aplikácia poľskej okamžite po namočení do chodidla. Mohlo by byť lákavé začať nanášať lak na nechty, len čo skončí vaša relaxačná pedikúra. Odborníci ale tvrdia, že nechty potrebujú čas na zaschnutie predtým, ako začnete maľovať. 
  8. Použitie hrubej vrstvy laku. Lákavé, no nechty sú náchylnejšie na odlupovanie. Namiesto toho naneste dve až tri tenké vrstvy laku. Medzi jednotlivými aplikáciami nechajte každú vrstvu zaschnúť dve až tri minúty.
  9. Preskakovanie spodnej a vrchnej vrstvy. Základný náter chráni nechty pred škodlivými chemikáliami v laku, ktoré môžu spôsobiť zmenu sfarbenia a pomáha vyplniť.
  10. Používanie rýchloschnúcich produktov. Môžu vám ušetriť nejaký čas, ale rýchloschnúce produkty spôsobia na nechtoch len a len zmätok. Neusušujú iba váš lak, no majú tiež potenciál vážne vysušiť nechty.

Pedikúra správne

Teraz už viete, ako by sa pedikúra nemala robiť. Avšak, to nezaručuje, že už viete, ako na ňu. Preto si prečítajte o tom, ako na dokonalú pedikúru v pohodlí domova, ktoré sú najkvalitnejšie laky roku 2019, ale aj to, aké trendy na jeseň a zimu v predikúre prevládajú.

Najčastejšie chyby, ktoré robíme pri domácej pedikúre
5 (100%) 1 vote