POZOR, za svrbením nôh môže byť vážne ochorenie!

0
12041
muz sedi na gauci a svrbi ho noha

Bolesti, kŕče, opuchy či pocit ťažkých nôh. Kŕčové žily sa môžu prejaviť niekoľkými rôznymi spôsobmi. Napríklad aj svrbením nôh. Znemožňuje vám svrbenie sústredenie sa na plnenie každodenných úloh a prerušuje váš spánok? Trením varixov sa však tieto symptómy ešte zhoršujú, aj preto by ste v prípade týchto symptómov mali kontaktovať vášho žilového špecialistu. Aké spôsoby liečby svrbenia kŕčových žíl existujú?

Lokálne krémy

Lokálne antihistaminiká a hydrokortizón upokojujú podráždenú pokožku. Zároveň zastavujú nutkanie na svrbenie. Nie ste práve nadšencom špeciálnych krémov? Ich jednoduchou náhradou môže byť aj jednoducho hustý hydratačný krém. Mali by ste však vyberať neparfumované, pretože by mohli zapáliť vašu pokožku. Avšak, podobne, ako pri iných liekoch, pred použitím sa vždy poraďte s vaším lekárom.

Detralex

Snímka-obrazovky-2021-07-02-o-15.57.47-300x216 POZOR, za svrbením nôh môže byť vážne ochorenie!

Detralex je venofarmakum, ktoré sa používa na liečbu príznakov chronického žilového ochorenia (ako sú napr. kŕčové žily, metličky, opuchy nôh) a hemoroidálnych atakov. Príčinou vzniku týchto ochorení je nedostatočná funkcia cievneho systému. Detralex chráni a posilňuje správnu funkciu žíl a pôsobí protizápalovo.

VIAC INFORMÁCIÍ TU >

Chronické venózne ochorenie a hemoroidálne ochorenie majú spoločnú príčinu vzniku – nesprávnu funkciu žilového systému. Detralex účinkuje práve na úrovni žilového systému, ktorý chráni a posilňuje jeho správnu funkciu. Čistená mikronizovaná flavonoidná frakcia (Detralex) má podľa najnovších odporúčaní medzinárodnej angiologickej spoločnosti z roku 2018 spomedzi všetkých venoaktívnych liekov najkomplexnejší mechanizmus účinku:

 • Má venoprotektívny účinok, zlepšuje venózny tonus,
 • Pôsobí protizápalovo – významne znižuje priľnavosť zápalových látok na žilovú stenu a tak znižuje ich schopnosť prenikať do žilovej steny, kde by tieto častice vyvolávali ďalší zápal,
 • Zvyšuje lymfatickú drenáž,
 • Znižuje kapilárnu hyperpermeabilitu,
 • Zlepšuje mikrocirkuláciu krvi,
 • Má antioxidačný účinok a vychytáva voľné radikály

Uľavuje od príznakov, ako sú:

 • tŕpnutie nôh,
 • svrbenie a mravčenie v nohách,
 • pocit ťažkých a unavených nôh,
 • pocit nepokojných nôh
 • opuchy nôh,
 • bolesť nôh,
 • nočné kŕče.

ZISTIŤ VIAC o Detralexe

Vyložte si nohy

Vykladanie nôh nad úroveň srdca podporuje prietok krvi v žilách. Navyše, takáto malá rada povzbudzuje krv, aby pretekala správnym smerom, teda naspäť do srdca. Túto činnosť by ste mali vykonávať aspoň 15 minút niekoľkokrát denne.

svrbenie-nohy POZOR, za svrbením nôh môže byť vážne ochorenie!

Kompresné pančuchy

Jemne stláčajú žily a pomáhajú pumpovať krv adekvátnym smerom. Pančuchy sú samozrejme voľné dostupné v lekárňach. Tie najefektívnejšie vám však predpíše váš žilový lekár. Akonáhle sa teda krv začne pohybovať správnym smerom, opuch klesá.

Zostaňte aktívni

Veľmi efektívnym spôsobom, ako zabrániť svrbeniu, opuchu, kŕčom, pocitu ťažkých nôh a iným príznakom kŕčových žíl je, že musíte zostať aktívnymi. Práve jednoduchou a nenáročnou športovou, respektíve pohybovou aktivitou podporíte váš krvný obeh.

Môže to byť len ľahké aeróbne cvičenie, napríklad chôdza a cyklistika. Práve tieto aktivity posilňujú lýtkové svaly, a tie pomáhajú žilám pumpovať krv späť do srdca. Na zlepšenie prietoku krvi samozrejme nepotrebujete ani cvičenie v pravom slova zmysle. Sedíte za stolom v office alebo v lietadle? Ohýbajte členky a zabránite zhromažďovaniu krvi v žilách.

Odborná pomoc

Pravdupovediac, všetky tieto tipy tipy poskytujú naozaj len dočasnú úľavu od bolesti a svrbenia. Ak chcete vaše problémy z kŕčovými žilami odstrániť natrvalo,  mali by ste vaše problémy prediskutovať so žilovým lekárom.

POZOR, za svrbením nôh môže byť vážne ochorenie!
2.5 (50%) 2 votes