Chráňte pred slnkom aj vaše nohy!

0
2745
pekne zenske nohy bez pigmentovych skvrn

Vedeli ste, že až 80 % viditeľného starnutia je spôsobené slnkom? Primárne teda nestarneme teda v dôsledku stresu, životného štýlu či nedostatku spánku, ale pôsobením ultrafialového (UV) žiarenia? Čo však v prípade, že je už vaša pokožka spálená slnkom a ako postupovať pri odstraňovaní tmavých pigmentových škvŕn z opaľovania?

Prevencia vs. liečba

V prvom rade by ste však nemali zabúdať na to, že prevencia je zdravšia a lepšia ako samotná liečba. Nezáleží na tom, aké je ročné obdobie alebo aké je vonku počasie. Pri prevencii proti vzniku pigmentových škvŕn je najdôležitejšie vybudovať si zvyk používať SPF s minimálnym ochranným faktorom 30. Denne! A pokúste sa tiež vyhnúť pobytu na slnku v najhorúcejších hodinách počas dňa.

Ako na už vzniknuté pigmentové škvrny?

Úplné odstránenie pigmentových škvŕn, ktoré je výsledkom spálenej pokožky je skutočne zdĺhavý proces. Určite nezmiznú zo dňa na deň! Ktoré ingrediencie sú však kľúčové v boji proti pigmentovým škvrnám? Najúčinnejšie ingrediencie obsahuje napr. aj depigmentačný gél Lipogel K5, patria:

  1. Kyselina salicylováexfoliačný účinok, ktorý pokožku zbaví odumretej kože (spolu s kukuričným škrobom.
  2. Repkový olej – keďže kyselina salicylová našu pleť vysúša, repkový olej ju opäť prirodzene
  3. Včelí vosk – prirodzene hydratuje pokožku a obohacuje ju o vitamín A, ktorý zmierňuje podráždenie pokožky a chráni ju pred vplyvmi vonkajšieho prostredia.
  4. Olivový olej arozmarín – tieto dve zložky majú protizápalový a detoxikačný účinok.
  5. Ricínový olej – postará sa o regeneráciu buniek.
  6. Pidobenzón – 4 % aktívna látka s depigmentačným účinkom.

Potrebujete poradiť ohľadom odstránenia vašich pigmentových škvŕn alebo sa ich chcete konečne zbaviť? Neváhajte a objednajte si depigmentačný gél Lipogel K5 ešte dnes a nechajte vašu pleť zažiariť ako nikdy predtým!

Chráňte pred slnkom aj vaše nohy!
5 (100%) 1 vote