Hladké nohy počas leta? Skúste tieto triky!

0
2922

Jedným z najväčších problémov počas leta, ktoré ženy zažívajú, je holenie nôh. Udržať si pekné hladké nohy nemusí byť až taký problém. Chcete vedieť ako na to? V tomto článku vám prinášame pár trikov.

1. Píling

Píling slúži na to, aby ste odstránili nečistoty, prebytočnú kožu a vyhladili pokožku. Okrem toho, že píling používate pravidelne na tvár, mali by ste ho používať aj na tú časť tela, z ktorej chcete odstrániť chĺpky. Je to veľmi jednoduchý prvý krok, ktorý by ste nemali preskočiť a aplikovať ho deň pred samotným holením alebo aj niekoľkokrát do týždňa.

2 Hladké nohy počas leta? Skúste tieto triky!

2. Ostré žiletky sú základ

To či sú žiletky ostré alebo nie, nezistíte hneď. Preto najlepšou voľbou je používať v lete jednorazové žiletky. Ostré žiletky sú základom hlavne preto, aby ste sa vyhli nielen rezom, prípadne krvácaniu, ale vyhnete sa tak aj červeným vyrážkam a fľakom na pokožke. Rovnako, ak vás po holení pokožka svrbí, môže za to stará žiletka. 

3. Holiace peny a gély

Niektoré žiletky vám môžu pokožku podráždiť. Ak sa chcete vyhnúť práve tomuto, používajte buď holiace gély alebo peny. Týmto krokom docielite to, že sa vám žiletka bude jemne po pokožke kĺzať a holenie bude jednoduchšie. Ak máte kvalitné žiletky, ktoré obsahujú gélový prúžok, potom tento krok môžete vynechať.

4. Holenie až na záver

Všetky tieto jednotlivé kroky vám zaručia to, že vaše chĺpky zmäknú a budú sa jednoduchšie holiť. Rovnako ako aj to, že si ich budete holiť až na koniec sprchovania. Za ten čas vaša pokožka a chĺpky zmäknú a pri holení sa odstránia až od korienkov, čo zaručí ich pomalší rast.

3 Hladké nohy počas leta? Skúste tieto triky!

5. Spôsob holenia je dôležitý

V smere alebo v proti smere rastu chĺpkov? Dilema, ktorá trápi každú ženu. Prečo je to vlastne dôležité? Pri zlom holení môže dôjsť k tomu, že vám korienok začne rásť zle, a to je komplikácia. Rovnako platí, že ak chcete predísť častejšiemu holeniu, použite voskové pásiky, poprípade epilátor.

6. Frekvencia holenia

Pri tomto kroku platí jednoduché pravidlo. Čím častejšie si budete nohy holiť, tým viac budú zarastať. Samozrejme, ženy so svetlými chĺpkami to majú jednoduchšie, pretože im chĺpky nevidno hneď.

7. Starostlivosť po holení

Nezabudnite sa o svoju pokožku starať aj po holení. Tým, že sa natriete krémom alebo olejčekom, nielenže pokožku hydratujete, ale predídete už spomenutým začervenaniam, vyrážkam a tiež spomalíte rast chĺpkov. K tomu, ak použijete krém s SPF faktorom, ochránite tak svoju pokožku pred slnečným žiarením.

4 Hladké nohy počas leta? Skúste tieto triky!

Hladké nohy počas leta? Skúste tieto triky!
Bol článok užitočný?