Ako si vybrať tie správne pančuchy?

0
3046

Silonky, či pančuchy sú posledné roky háklivou témou. Existujú ženy, ktoré ich obľubujú, nakoľko vedia pekne zjednotiť farbu nôh a opticky ich zoštíhliť, iným zas prídu nepohodlné. Niektorí ich dokonca považujú za módny prešľap. Ak však patríte k ženám, ktoré majú silonky v obľube pomôžu vám naše rady, ako si vybrať tie správne silonky.

Dizajn-bez-názvu-5 Ako si vybrať tie správne pančuchy?

Čo znamená DEN číslo?

Číslo DEN vyjadruje priehľadnosť pančúch, teda hustotu vlákna. Čím vyššie DEN číslo je, tým sú pančuchy hrubšie. V zime preto ženy siahajú po pančuchách s DEN číslom 50,60 alebo 70. Pančuchy s DEN číslom 6 až 10 sú však takmer priehľadné takzvané silonky, ktoré sú ideálne na chladné, letné večery, či rána. Na jeseň zvyknú ženy siahnuť po zlatej strednej ceste a to po pančuchách s DEN číslom 20 až 50.

Správna veľkosť je dôležitá

Pančuchy sa najčastejšie označujú veľkosťou S,M,L alebo XL, prípadne čísla 1,2,3,4. Na zadnej strane však viete nájsť tabuľku rozmerov, ktorá by vás mala usmerniť pri výbere správnej veľkosti. Ak si nie ste istá veľkosťou, odporúčame vždy siahnuť po väčšej veľkosti. Vyhnete sa tak nepríjemným zárezom, ktoré by mohli v dôsledku malého čísla pančúch vzniknúť.

Lycra vám povie či sú pančuchy lesklé alebo matné

Aj podiel Lycry je veľmi dôležitým pri výbere pančúch. Čím viac Lycry obsahujú, tým budú pančuchy lesklejšie. Lesklé pančuchy sú vhodnejšie na slávnostné udalosti, matné pančuchy sa hodia na bežné nosenie a nič nimi rozhodne nepokazíte.

Dizajn-bez-názvu-6 Ako si vybrať tie správne pančuchy?

Čierne, telové, alebo so vzorom?

Vzorované pančuchy oživia každý outfit, niet sa čomu diviť, že sa stali posledné roky tak populárnymi. Dnes nájdete v kamenných predajniach, či e-shopoch vzorované pančuchy rôznych druhov. Čierne silonky sú nevyhnutnou súčasťou jesenných šatníkov a neplnia len praktickú funkciu, ale skvelo dotvoria každý jesenný outfit. O telových silonkach sa nedávno hovorilo ako o módnom prešľape, pre nás však majú miesto v šatníku každej ženy. Dôležitý je však výber odtieňa, nakoľko poznáme telové, bronzové, ale aj tmavo hnedé silonky. Ak zvolíte správny odtieň, rozhodne nič nepokazíte.

 

 

 

Ako si vybrať tie správne pančuchy?
Bol článok užitočný?