TOP 4 cvičenia lekárov pre vaše kŕčové žily

0
1737
mlada zena po sporte s bolestivymi nohami

Kŕčové žily sú mimoriadne nepríjemným, no úplne bežným problémom. Vedeli ste, že touto chorobou trpí každý 4. človek na svete? Tenké zeleno-fialové žilky sú nielen neestetické, ale aj bolestivé a nevzhľadné. Existuje však niekoľko cvičení zmierňujúcich ich bolesť a sprievodné znaky.

V prvom rade by ste však mali pamätať na to, že najlepšie cvičenia sú pre vás tie s najnižšou záťažou. Aj keď ide o nie veľmi náročné cvičenia, bránia ich radikálnemu zhoršovaniu. Samozrejme, vždy by ste sa mali poradiť so špecialistami na žily. Tí vám najlepšie poradia ako cvičiť a zvolia aj adekvátnu liečbu kŕčových žíl.

Prechádzka

Pravidelné prechádzky po dobu najmenej 30 minút denne počas 5 dní v týždni pomáhajú zmierniť bolesť spôsobenú kŕčovými žilami. Chôdza je cvičenie s nízkym dopadom, ktoré má minimálny vplyv na vaše kĺby. Chôdza je lepšia ako sedenie alebo státie. Navyše, je to najlepšie cvičenie pre svaly nôh. Ďalšou, no mierne sťaženou formou takéhoto pohybu je i samotný beh. Avšak, skúste bežať na syntetickom alebo trávnatom povrchu.

walking TOP 4 cvičenia lekárov pre vaše kŕčové žily

Zdvíhanie

Väčšina ľudí strávi svoj pracovný deň sedím na stoličke. Ako docieliť, aby ste si pri tom precvičili vaše nohy? Odpoveďou je zdvíhanie nôh! Sadnite si, narovnajte chrbát a jednu nohu zdvihnite rovno nahor. Nejaký čas podržte a spustite ju pomaly dole. Tento cvik niekoľkokrát opakujte. Týmto cvičením podporíte krvný obeh v nohách.

Výpady

Poznáte tzv. výpady vpred. Postavte sa vzpriamene s nohami od seba, vykročte dopredu a ohnite koleno. Položte koleno priamo nad členok a podržte niekoľko sekúnd. Pomaly narovnajte nohu, vráťte sa do pôvodnej polohy a zopakujte to aj s druhou nohou. 

bicykel-1 TOP 4 cvičenia lekárov pre vaše kŕčové žilyCyklistika

Popri týchto menej náročných cvičeniach však však existujú aj o niečo náročnejšie. Napr. taká jazda na bicykli. Pomocou nej si precvičíte lýtkové svaly. Nemôžete jazdiť na klasickom bicykli? Využite možnosť stacionárneho alebo jednoducho napodobňujte bicykel jednoduchým pohybom nôh v ľahu.

Potreby prekonzultovať nejaký problém spojený s vaším žilovým zdravím? Neváhajte obrátiť na žilového lekára v Blumental Clinic! Ten vám navrhne najlepšie cvičenie a liečbu vašich kŕčových žíl.

TOP 4 cvičenia lekárov pre vaše kŕčové žily
5 (100%) 1 vote