6 cvikov pre krásne a vypracované nohy

0
2874
cviky na nohy

Vedeli ste, že svaly na nohách patria medzi najmohutnejšie v ľudskom tele? Pokiaľ ich dokážete dostatočne posilniť  vaše telo sa vám odvďačí tým, že váš metabolizmus sa zvýši. Svaly sú totiž metabolicky aktívne tkanivo. Na svoju činnosť potrebujú energiu, čím spaľujú tuk. Cvikmi si vybudujete svaly, ktoré sa zároveň prekrvia a koža tak zostane napnutá.

Rovnomerné odstraňovanie

Ak však chcete znížiť podiel tuku v tele, len ťažko sa vám to podarí znížením tuku na konkrétnej partii vášho tela. Tuk sa z tela odstraňuje skoro rovnomerne zo všetkých jeho častí. Precvičovať svoje telo sa snažte zo začiatku aspoň 3x do týždňa. Postupom času, keď si telo na záťaž zvykne, cvičte častejšie.

Začnite s cvičením…

Pred cvičením sa nezabudnite vždy rozcvičiť a zahriať svaly. Cviky opakujte 12-krát a potom si oddýchnite na 30 sekúnd. Cvik následne opakujte v druhej sérii. Po čase, pravidelným cvičením, môžete počet sérií zvýšiť.

Dvíhanie panvy

Pri tomto známom a obľúbenom cviku si ľahnite taktiež chrbtom na podložku a oprite sa rukami pozdĺž tela ako pri predchádzajúcom cviku. Pokrčte obe nohy a začnite dvíhať panvu čo najďalej od podložky, ako sa vám len bude dať. Keď sú hrudník, brucho a stehná v jednej rovine, zmeňte smer a pomaly klesajte. Nedotknite sa podložky a opakujte.

Nožničky

Vnútornú stranu a vonkajšiu stranu nôh posilňujte tak, že si ľahnite na chrbát a ruky položte dlaňami nadol pozdĺž vášho tela. Zdvihnite nohy nahor do tvaru písmena V. Následne striedavými pohybmi strihajte nohami.

Vnútorné unožovanie v ľahu

Opäť si ľahnite do rovnakej polohy, čiže na bok a pravou rukou si podoprite hlavu, ľavou rukou sa podopierajte pred telom. Polohu nôh však teraz vymeňte. Ľavú nohu pokrčte v kolene a pravú, spodnú nohu vystrite. Vystretú nohu pomaly dvíhajte a spúšťajte naspäť. Nepokladajte ju však na zem, ale vždy zmeňte smer tesne pred podložkou. Rovnako opakujte cvik aj pre druhú nohu.

Vonkajšie unožovanie v ľahu

Cvikom si precvičíte vašu vonkajšiu stranu nôh. Ako na to? Ľahnite si na ľavý bok a hlavu si podoprite pravou rukou, ľavou rukou sa podopierajte pred telom. Spodnú nohu zohnite v kolene a hornú nohu dvíhajte pomaly hore až do polohy, ktorá je pre vás pohodlná. Následne sa s nohou vracajte do východzej polohy. Po docvičení nohy vymeňte.

Zanožovanie

Pri tomto cvičení si precvičíte zadný stehenný sval. Poďte na štyri tak, že predná časť vášho tela je podopretá na predlaktí. Pozerajte sa smerom dolu. Jednu nohu vystrite a ťahajte ju nahor. Nechajte klesnúť naspäť, nepokladajte ju však na podložku a znovu ju zdvihnite. Do docvičení opakujte s druhou nohou.

Predkopávanie v ľahu

Precvičte si aj predný stehenný sval. Najprv si ľahnite chrbtom na podložku a dívajte sa smerom nahor. Ruky položte dlaňami smerom dolu pozdĺž tela a pritlačte. Napnite nohy a striedavo predkopávajte raz jednou raz druhou nohou. Nedotýkajte sa nohami podložky!

6 cvikov pre krásne a vypracované nohy
5 (100%) 1 vote