Ako na dokonalú DIY pedikúru v 10 krokoch!

0
1192
pekne nohy na uteraku a pedikura v pohodli domova

Ako dosiahnete, aby vaša pedikúra vyzerala ako z profesionálneho salóna? Viete to dokázať aj v pohodlí domova vy sami. Úplne vám na to postačí našich 10 jednoduchých krokov!

KROK 1: Odlakovanie

Odlakovač dôkladne naneste na nechty a nechajte účinkovať dostatočne dlhý čas. Takto sa čas na odlakovanie starých vrstiev laku skráti minimálne o polovicu. Pomocou bavlneného tampónu odstráňte akúkoľvek vrstvu laku, ktorá na nechtoch ešte ostala.

KROK 2: Namočenie

Naplňte vaňu teplou vodou a mydlom alebo obyčajným sprchovým gélom. Chodidlá nechajte namočené približne 15 minút. Samozrejme, dĺžka závisí od stavu kože na vašich nohách. Ide však o skvelú príležitosť na multitasking. Počas tohto času môžete vyskúšať novú masku na tvár alebo si prečítajte o trendoch v pedikúre na jeseň a zimu 2019!

KROK 3: Obrúsenie

Po vyschnutí nôh použite pilník na odstránenie odumretej pokožky. Časti, na ktoré je potrebné dávať pozor, sú oblé časti chodidiel, boky a päty. Samozrejme, tieto oblasti zvyknú byť stvrdnuté najčastejšie. Preto je potrebné ich zoškrabať, až kým nie sú úplne hladké. Avšak, nepreháňajte to!

KROK 4: Tvarovanie nechtov

Použite nožnice alebo klieštiky na strihanie nechtov, aby ste dosiahli požadovanú dĺžku a tvar. Samozrejme, nezabúdajte na to, že nechty sa odporúča strihať rovno! Nakoniec ich starostlivo opilníkujte, aby boli dokonale hladké.

KROK 5: Olej

Ďalším krokom na vašej ceste za dokonalou pedikúrou je nanesenie kutikulového oleja. Ten udržuje vaše nohy a nechty nielen mäkké a zvlhčené, ale tiež chráni lak pred odštiepením.

KROK 6: Hydratácia

Ako pri každej beauty rutine, ani v prípade pedikúry netreba zabúdať na hydratáciu chodidiel pomocou vonného mlieka. Avšak, pozor na vonné krémy so syntetickými vôňami. Tie totiž môžu spôsobiť popraskanie laku na nechty.

KROK 7: Príprava nechtov

Pre jednoduchšiu manipuláciu a oddelenie jednotlivých prstov použite vatové oddeľovače prstov. Sú potrebné pre to, aby ste si ľahšie nalakovali prsty na nohách a vyhýbali sa možnému neporiadku.

KROK 8: Základný náter

Na nechty najskôr naneste základný náter a počkajte najmenej dve minúty, aby bol čiastočne suchý. Tento krok by ste nikdy nemali vynechať, pretože dodáva vášmu nechtu pevnosťdlhotrvácnosť. Ktoré značky lakov sú najkvalitnejšie a používajú ich aj profesionálne kozmetičky? Prečítajte si tu!

KROK 9: Vrchný náter

Následne naneste dve vrstvy laku na nechty s farbou, ktorú na nechtoch chcete mať. Medzi jednotlivými vrstvami však nechajte časové rozpätie najmenej dve minúty, aby stihol uschnúť.

KROK 10: Povrchová úprava

Nakoniec aplikujte vrchný náter, aby si nechty udržali vysoký lesk. Keďže vytvrdzovanie nechtov trvá asi 12 hodín, odporúčame hotové nechty na pár minút namočiť do studenej vody. Lak na nechty tak stuhne rýchlejšie.

Ako na dokonalú DIY pedikúru v 10 krokoch!
5 (100%) 1 vote