Skoncujte s celulitídou pomocou kávových pílingov!

0
734
kavovy piling

V lete chceme mať samozrejme pokožku jemnú, hladkú a peknú. To platí najmä na problémové partie, akými sú zadok a stehná. Mnoho žien však rieši problém celulitídy. S pribúdajúcim vekom je stále ťažšie vyhnúť sa jej. Prinášame však návod na účinný trik ako s celulitídou účinne bojovať. Vyskúšajte píling! 

Kávový peeling vás dobije novou energiou

Poznáme mnoho druhov pílingov. Kávový peeling je medzi tými ostatnými jedinečný, tvorí doslova energetickú bombu. Okrem prirodzených exfoliačných vlastností obsahuje káva tajnú zbraň pre pokožku, tou je kofeín. Pomáha sťahovať pokožku, čo má blahodárný vplyv pri boji s celulitídou. Kofeín je tiež nabitý antioxidantmi, ktoré pomáhajú bojovať proti prejavom stárnutia pokožky.

Kávový peeling so škoricou

Na tento peeling budete potrebovať: 5 lyžičiek zrnkovej kávy, 1 lyžičku škorice, 1 lyžičku medu, trochu horúcej vody a 7 lyžičiek detského olejčeka alebo sprchového gélu.

Postup: Kávu v miske zalejte trochou horúcej vody tak, aby sa vytvorila hustá pasta a zmes nechajte vychladnúť. Potom pridajte škoricu, med a nakoniec olejček alebo sprchový gél. Všetko zmiešajte dohromady. Zmes potom nanášajte a pokožku masírujte v krúživých pohyboch. Na problematických partiách môžete trochu pritlačiť. Celú procedúru opakujte maximálne trikrát týždenne.

Kávový peeling s olivovým olejom

Budete potrebovať: pol šálky zrnkovej kávy, pol šálky cukru, šálka olivového oleja.

Postup: Všetky ingrediencie dajte do jednej misy a zmiešajte dohromady. Ak je pokožka senzitívna, namiesto obyčajného cukru použite trstinový, ktorý na pokožku pôsobí veľmi jemne. Zmes potom opäť nanášajte krúživými pohybmi od chodidiel nahor. Nechajte pôsobiť desať minút a potom zmes z tela zmyte.

Skoncujte s celulitídou pomocou kávových pílingov!
5 (100%) 4 votes