Nohy a zadok do plaviek? Zbavte sa celulitídy včas!

0
2067
celulitida

Za vznikom nepríjemnej celulitídy stoja rôzne príčiny. Vo všeobecnosti vzniká vplyvom hormonálnych zmien. Prvé príznaky sa môžu objaviť v období puberty, alebo počas tehotenstva či menopauzy. Pre ženy predstavuje veľký kozmetický problém, nakoľko sa prejavuje zmenami podkožného tukového tkaniva, ktoré stráca pružnosť.

Aké faktory na vznik celulitídy vplývajú?

  • stravovanie,čiže nadmerné solenie, veľký príjem sacharidov a fastfoody
  • nedostatočný pitný režim
  • genetické faktory
  • príliš tesné oblečenie
  • málo pohybu a sedavé zamestnanie
  • fajčenie a alkohol

4 stupne celulitídy

  1. Na prvý pohľad nie je viditeľná. Hrudkovitá textúra kože sa objavuje až po stlačení.

2. Je viditeľná voľným okom, avšak len na priamom svetle. Lokalizovaná je najmä na vnútornej strane stehien.

3. Hrbolčeky tukových buniek sú viditeľné stále bez ohľadu na to, či je svalstvo v kľude alebo nie.

4. Celulitída v poslednom štádium spôsobuje zdravotné komplikácie, ako opuch, či bolesť.

Bojujte proti celulitíde včas!

Celulitídu neporazíte len masážami alebo len pomocou krémov. Kombinujte viacero metód a so starostlivosťou začnite ihneď, ako pomarančovú kožu na svojom tele objavíte. Samozrejme, dôležitý je tiež pohyb!

Zmeňte stravovanie

Najvýraznejšie vznik celulitídy zapričiňujú cukor a soľ. Skúste znížiť príjem sacharidov, živočíšne tuky nahraďte rastlinnými, zaraďte do jedálnička čo najviac zeleniny a ovocia. Niektoré potraviny podporujú spaľovanie tukov, týmito účinkami je známy najmä ananás, či škorica. Vyhýbajte sa prehnanému soleniu, ktoré spôsobuje zadržiavanie vody v tele. A samozrejme pitný režim 2-3 litre tekutín denne.

Vyskúšajte špeciálne ošetrenia

Dnes máme k dispozícii širokú škálu ošetrení, ktoré vás môžu celulitídy zbaviť. Sú však časovo i cenovo náročnejšie, pretože je potrebných niekoľko opakovaní v závislosti od rozsahu a štádia celulitídy.

Masáže

Špeciálne masážne techniky zlepšia prekrvenie a cirkuláciu lymfy, ktorá je zodpovedná za vylučovanie toxínov z tela. Správne prúdenie lymfy je v boji s celulitídou veľmi dôležité. Vyskúšajte lymfodrenáž alebo špeciálnu masáž proti celulitíde. Anticelulitídna masáž, nazývaná aj masáž krásnych nôh.

Pohyb, pohyb, pohyb

Bez fyzickej aktivity neočakávajte zázraky a zmiznutie celulitídy zo dňa na deň. Výborný je pri tomto probléme beh, aerobik či bicyklovanie. Cielenými cvikmi stimulujúcimi svalové partie postihnutých oblastí prispejete k napnutiu pokožky a zmenšeniu tukových buniek. Vyskúšajte cvičiť pomalé drepy, výpady či zdvíhanie nôh v ľahu na boku. Zaručene pomôžu!

Nohy a zadok do plaviek? Zbavte sa celulitídy včas!
5 (100%) 6 votes