5 tipov, ktoré zaručia krásne a zdravé nohy

0
1971
tipy zdrave pekne nohy

poradna-online-krcove-zily 5 tipov, ktoré zaručia krásne a zdravé nohy

Prišlo leto a všetky ženy túžia ukázať svoje nohy v plnej kráse. Sedavý spôsob života, nevhodná obuv a málo času na šport, to všetko má svoj podiel viny pri problémoch s nohami a kŕčovými žilami. Za mnohé ťažkosti môže genetika či hormonálne zmeny, no správnymi návykmi a opatreniami sa im dá vyhnúť alebo aspoň zmierniť ich prejavy.
Pýtate sa ako? 

Nezabúdajte na horčík

Aby ste sa tomu vyhli nepríjemným kŕčom v nohách, nezabúdajte po každej fyzickej aktivite doplniť magnézium. Jeho bohatými prírodnými zdrojmi sú zelená listová zelenina, vlašské orechy, tekvicové, slnečnicové i sezamové semienka.

Svoje nohy rozhýbte

Správnym pohybom sa dá predísť aj ťažkostiam spojeným s kŕčovými žilami. Pamätajte si, že pohyb pomáha cievam transportovať krv smerom k srdcu, pretože aktivuje pumpu lýtkového svalu. Vhodná je aj polhodinová prechádzka denne a zo športov bicyklovanie, beh, bežkovanie či plávanie. Ak vás už problémy nôh trápia, mali by ste sa vyhnúť posilňovaniu.

Vyskúšajte píling

Pre efekt ešte dokonalejších nôh si raz za čas doprajte píling. Odstraňuje odumreté bunky a jemné masírovanie navyše podporí prekrvenie a rozprúdi tvorbu kolagénu vo väzivách.  Vyskúšajte píling aj doma. Postup: Jednu lyžicu morskej soli zmiešajte s dvomi lyžicami olivového oleja. Vmasírujte do vlhkej pokožky a osprchujte vlažnou vodou.

Dôležitý je pitný režim

Dávajte si pozor na dostatočný pitný režim. Krv bude redšia a cievy sa prečistia. Vypite aspoň 1,5 – 2 litre tekutín, nerátajte tam však kávu ani čierny čaj a už vôbec nie alkohol! Dostatok vody naštartuje látkovú premenu a zabránite tak opuchu nôh. Vyskúšajte tento nápoj pre zdravé cievy. Postup: 1 kúsok vodného melóna, 1 papáju, ½ grapefruitu, 4 jahody spolu rozmixujte a dolejte vodou.

Vedeli ste, že ovocie a zelenina s vysokým obsahom vody podporujú zásobovanie pokožky vodou? Problémy s kŕčovými žilami bývajú totiž často sprevádzané suchou pokožkou.

poradna-online-krcove-zily 5 tipov, ktoré zaručia krásne a zdravé nohy

5 tipov, ktoré zaručia krásne a zdravé nohy
5 (100%) 4 votes