5 prírodných potravín proti kŕčovým žilám

0
1865
potraviny_krcove_zily

poradna-online-krcove-zily 5 prírodných potravín proti kŕčovým žilám

Vzniku kŕčových žíl, metličiek a rozšírených žilek môžete predchádzať aj prírodnou cestou, najlepšie však zmenami vo vašom stravovaní. Alternatívne sa príznaky kŕčových žíl zmierňujú zmenou jedálnička,rôznymi homeopatikami, účinným cvičením, masťami, gélami či tabletkami. Problém kŕčových žíl však nevyriešia. Najlepšou možnosťou, ako sa zbaviť krčových žíl sú operačné metódy v špecializovaných klinikách na odstránenie kŕčových žíl. Predíďte varixom alebo zmiernite príznaky kŕčových žíl prírodnými potravinami.

Zázvor

Zázvor bol veľmi obľúbenou potravinou pre jeho aromatickú, prenikavú vôňu a jeho zdravie podporujúce vlastnosti. Je často používaný na liečbu kŕčových žíl, pretože má schopnosť rozpustiť fibrín v krvných cievach a  zlepšuje krvný obeh. Ľudia s kŕčovými žilami majú zhoršenú schopnosť odbúravať fibrín, látku, kvôli ktorej sú žily tvrdé. Najlepšou voľbou je čerstvý zázvor.

Červená repa

Je známe, že pri konzumovaní červenej repy v strave sa zabraňuje tvorbe kŕčových žíl. Vďaka tomu, že obsahuje fytochemikálie zodpovedné za intenzívnu červenú farbu repy, ktoré výrazne znižujú hladinu homocysteínu, čo je prirodzene sa vyskytujúca aminokyselina, ktorá poškodzuje cievy. Zelené listy repy sú jedlé a vysoko výživné, takže ich pokojne  hoďte do svojho smoothie.

Obľúbené avokádo

Známe chutné avokádo prekypuje prírodnými látkami, ktoré bojujú s kŕčovými žilami. Obsahuje totiž vitamín C a vitamín E, čiže kľúčové vitamíny pre cievne zdravie. Avokádo má najvyššiu koncentráciu glutatiónu, ktorý chráni srdce, žily a tepny pred poškodením. Avokádo má taktiež typicky nízky obsah pesticídov a iných škodlivých chemikálií.

Pohánka

Táto potravina je jedným z najlepších prírodných zdrojov flavonoidov rutínu, preto sa veľmi odporúča ľudom s kŕčovými žilami, práve kvôli schopnosti rutínu k podpore zdravia ciev.  Pohánkové krúpy sú skvelé na prípravu vynikajúcich teplých raňajok, ako ingrediencia do smoothie či pohánkovej múky. Navyše pohánka je diétnou potravinou. Pohánkové krúpy obsahujú iba 92 kalórií na 100 gramov a majú vysoký obsah bielkovín.

Čučoriedky

Obľúbené ovocie, ktoré je jeden z najväčších symbolov zdravej výživy. Ak ich budeme konzumovať, do tela dostaneme zdravú dávku flavonoidov a pigmentov. Látky obsiahnuté v čučoriedkach pomáhajú opraviť poškodené bielkoviny v stenách ciev a podporujú celkové zdravie cievneho systému.

poradna-online-krcove-zily 5 prírodných potravín proti kŕčovým žilám

5 prírodných potravín proti kŕčovým žilám
5 (100%) 7 votes