Máte kŕčové žily? Skúste sa ich zbaviť moderne!

0
2283

Mnoho ľudí, najmä pacientov trpiacim ochorením kŕčových žíl, si ešte aj dnes myslí, že chirurgické odstránenie postihnutej žily je jediným riešením v boji s týmto problémom. Odborníci z tejto oblasti, našťastie, prichádzajú s niekoľkými neinvazívnymi metódami liečby žilových ochorení, ktoré sú rýchlejšie, efektívnejšie, no hlavne bezbolestné!

Laserová ablácia

Ide o modernú metódu ošetrenia varixov dolných končatín. Lekár do postihnutej žily zavedie laserové vlákno. To postihnutú žilu zahreje natoľko, že sa uzavrie bez toho, aby porušil jej okolie. Celé ošetrenie sa vykonáva ambulantne a trvá od 30 do 90 minút.

laser-ablacia-1024x784 Máte kŕčové žily? Skúste sa ich zbaviť moderne!

Sklerotizácia

Je ďalším moderným zákrokom, ktorý sa vykonáva ambulantne, nevyžaduje si hospitalizáciu ani práceneschopnosť. Funguje na princípe vpichnutia sklerotizačného roztoku. Ten naruší vnútornú vrstvu žily a vyvolá zápalovú reakciu, ktorá naruší poškodenú žilu. Zákrok je možné vykonávať len na žilky menšie ako 1mm a malé kŕčové žily 1-3mm.

 

CLaCS na kŕčové žily

Táto najmodernejšia metóda liečby žilových ochorení je kozmetickým laserovým zákrokom, ktorý efektívne odstráni metličky a retikulárne žily. Zákrok sa vykonáva pomocou lasera s chladiacim zariadením a sklerotizačným roztokom. V porovnaní s klasickým laserovým zákrokom zasahuje hlbšiu žilu (až 10mm pod povrchom) a odstraňuje príčinu vzniku metličiek. S CLaCSom sa metličky už nikdy neobnovia!

sklerotizacia-1024x573 Máte kŕčové žily? Skúste sa ich zbaviť moderne!

Miniflebektómia

Ak sú kŕčové žily natoľko objemné, že je nemožné ich ošetriť prostredníctvom skleroterapie, prichádza na rad flebektómia. Miniflebektómia predstavuje tzv. Minioperáciu, kedy sa v oblasti žily vytvára malý rez a časť žily sa vytiahne. Ranka po vpichu je uzatvorená, zašitá. Zákrok sa vykonáva pri lokálnej anestézii.

Vyzerá to tak, že postupy klasického chirurgického odstraňovania kŕčových žíl boli takmer úplne nahradené. V súčasnosti existuje množstvo nových možností ich liečby, ktoré sú jednoduchšie, rýchlejšie a oveľa menej bolestivé pre vás, aj pre vašu peňaženku.

Moderné metódy liečby kŕčových žíl efektívne uzatvárajú postihnuté žily bez toho, aby ste museli tráviť hodiny v nemocničných zariadeniach. Zbavte sa preto svojho dlhodobého problému bez bolestivej rekonvalescencie!

Máte kŕčové žily? Skúste sa ich zbaviť moderne!
5 (100%) 11 votes