Trápia vás metličky na nohách? Odstráňte ich účinne

1
12030
metlicky na noohách

Fialové žilky, ktoré pripomínajú pavučinku, trápia každú druhú ženu. Hoci väčšina z nás ich vníma skôr ako estetický problém, ide o niečo oveľa závažnejšieho. Metličky  upozorňujú na to, že naše žilné steny strácajú svoju elasticitu a sú tak náchylnejšie na vznik väčších kŕčových žíl a žilnej nedostatočnosti. Nenechávajte liečbu na poslednú chvíľu.

Čo sú vlastne metličky?

Metličky na nohách sú modré, fialové alebo modročierne nepriehľadné žilky nachádzajúce sa najčastejšie na vonkajších stranách nôh. Ale môžu sa objaviť aj v tvári. Majú  podobu drobných žiliek priemeru 1 – 1,5 mm alebo malých pavučín, ktoré môžu vystupovať na povrch.

Príčin vzniku je mnoho

Odborníci uvádzajú, že výskyt metličiek je až do 80% podmienený geneticky. Na ich vznik sa tiež podieľa náš životný štýl. Dlhé sedenie, státie, fajčenie, nadváha, či obezita. Vývin metličiek môže ovplyvniť aj stav hormonálnej nerovnováhy alebo užívanie hormonálnej antikoncepcie s estrogénom. Metličkám neprospieva ani nadmerné vystavovanie sa slnečnému žiareniu. Škodlivé UV žiarenie poškodzuje kolagén, ktorý tvorí stenu drobných škvŕn. Tiež sa zjednodušuje rozšírenie cievneho prieskumu. Absolútna prevencia neexistuje kvôli genetickému usporiadaniu, ktoré zatiaľ nie je schopné ovplyvniť.

Spýtajte sa na radu odborníka

Ako odstrániť metličky

Nevzhľadné metličky sa môžu zbaviť niekoľkými spôsobmi a na základe rozhodnutia lekára. V každom prípade najprv  nastáva dôkladné vyšetrenie cievneho systému. Tak, aby doktor mohol odhaliť pravú príčinu problému a súčasne zvolil najvhodnejšiu liečbu. Metličky sa často vyskytujú spoločne s väčšími krížovými žilami.

Účinné odstránenie pomocou sklerotizácie

Kozmetická injekčná metóda s praktickou bezbolestnou injekciou, pri ktorej sa vstrekuje špeciálny roztok špeciálnej ihlice, ktorý poškodí vnútornú žilovú výstelku. Pri súčasnej kompresii takto ošetrených žiliek v nich následne prestane prúdiť krv, kĺbové steny sa zlepia a do 6 týždňov sa žilky samé vstrebú. Po samotnom zákroku sa na ošetrené končatiny aplikujú na 1 až 2 týždne kvalitné elastické kompresné zdravotnícke pančuchy, čím sa zabráni opätovnému prietoku krvi.

poradna-online-krcove-zily Trápia vás metličky na nohách? Odstráňte ich účinne

Trápia vás metličky na nohách? Odstráňte ich účinne
4.5 (90.43%) 23 votes

1 komentár

Comments are closed.