Metličky počas tehotenstva? Existuje riešenie!

0
1564
tehotenstvo metlicky

poradna-online-krcove-zily Metličky počas tehotenstva? Existuje riešenie!

Tenké metličkové žilky sa najčastejšie objavujú na lýtkach alebo stehnách. Aj keď ich väčšina vníma ako kozmetickú vadu, ich neliečenie môže spôsobiť aj vážnejšie zdravotné problémy. To sa týka aj obdobia tehotenstva. Produkované hormóny a zväčšujúca sa maternica majú vplyv na cievy budúcej matky. V dôsledku toho majú tehotené ženy pocity ťažkých a boľavých nôh, opuchy lýtok a členkov.

Prečo vlastne vznikajú?

Rastom dieťa v brušku sa maternica zväčšuje a spôsobuje tlak na dôležité žily, ktoré zabezpečujú návratnosť krvi do srdca. Práve následkom tlaku sa spomaľuje krvný prietok a poškodzujú sa žilové chlopne. Ženy tak majú pocit ťažkých nôh, opuchy a vznikajú na ich dolných končatinách kŕčové žily. Tlak hlavičky plodu v panvovej oblasti spôsobuje stlačenie žíl a môže tak obmedziť spätný návrat krvi z nôh.

Riziká cievnych ochorení počas tehotenstva sa zvyšujú kvôli týmto faktorom:

  • výskyt cievnych ochorení v rodine
  • dlhé sedenie alebo státie
  • predispozícia žilového systému
  • viacnásobné tehotenstvo

Metličkové žilky a kŕčové žily môžu byť počas tehotenstva bolestivé, teplé a môžu sa sfarbiť do fialova. Sprievodným znakom môžu byť aj častejšie sa vyskytujúce bolestivé kŕče, hlavne počas noci. Zvyšujú sa komplikácie ako je zápal žíl alebo trombóza. Cievna trombo – embólia je najčastejšou komplikáciou v tehotenstve.

Odstráňte metličky ihneď po tehotenstve

Lekári používajú na odstránenie metličkových žiliek zvyčajne jednu z dvoch metód:  odstránenie laserom alebo sklerotizáciu. Ešte pred tým však musí pacientka absolvovať riadne vyšetrenie cievneho systému, pričom sám špecialista potom určí vhodný postup. Medzi najúčinnejšie metódy odstraňovania metličiek patrí aj metóda CLaCS, ktorá spočíva v zobrazení drobných metličiek v koži a podkoží pomocou špeciálneho svetla, v ich „popálení“  laserom a napichnutí sklerotizačnou látkou.

poradna-online-krcove-zily Metličky počas tehotenstva? Existuje riešenie!

Metličky počas tehotenstva? Existuje riešenie!
5 (100%) 1 vote