3 metódy, s ktorými účinne odstránite kŕčové žily

0
3684
odstranenie krcovych zil

poradna-online-krcove-zily 3 metódy, s ktorými účinne odstránite kŕčové žily

Problém kŕčových žíl trápi v dnešnej dobe takmer každého. Z jednej strany za to môže genetika a z druhej napríklad zlá životospráva. Každý túži, aby kŕčové žily len tak zmizli. Nie je to však také jednoduché, ako by ste si mysleli.  Odstráňte ich jednou z týchto troch najúčinnejších metód.

Injekčná metóda tzv. sklerotizácia

Odborne sa táto injekčná metóda nazýva sklerotizácia kŕčových žíl. Sú pri nej využívané ihly, ktoré sú vpichované do oblasti postihnutých miest. Dané ihly obsahujú špeciálny roztok, ktorý sa do kŕčových žíl vpichuje. Unikátom tohto roztoku je predovšetkým to, že nie je liečivý, ale je naopak zápalový. To znamená, že vznikne drobný zápal v danej žile, s čím si ľudské telo poradí tak, že ju jednoducho vyradí z obehu a neposiela do nej krv. Pri tejto liečbe je dôležitý fakt, že výsledný pozitívny efekt nastáva postupne a je potrebné nosenie kompresných alebo iných elastických pančúch, poprípade aj ovínadiel po celú dobu liečby.

Odstránenie laserom

Čoraz viac je vyhľadávané odstránenie laserom. Existuje celý rad procedúr, ktoré využívajú lasery. Jednou z oblastí sú tiež kŕčové žily. Samotný zákrok je veľmi šetrný a veľmi jednoduchý. Teda pokiaľ ide o jeho celkovú náročnosť. Zvyčajne je používaný takzvaný diódový laser. V takom prípade sa niekedy stretnete s označením, že ide o odstránenie kŕčových žíl EVLT metódou. Tá je veľmi účinná hlavne v prípade povrchových žíl, ktoré sú daným zdravotným problémom postihnuté.

Flebotómia

Flebotómia je metódou, ktorá založená na tom, že sú realizované drobné rezy, alebo vpichy. A to zhruba o veľkosti 3 až 5 milimetrov. Tie sú aplikované po celom rozsahu postihnutého miesta, v úsekoch po piatich až desiatich centimetroch. Vzniknú tak drobné ranky, ktoré však nie je potrebné ani šiť, ani nenechajú nijako výrazné jazvy .Pozítívne na tejto metóde je minimálna tvorby podliatin, dobré kozmetické výsledky a veľká šetrnosť. Označovaná je ako ako doplnková. Dôvodom je tiež to, že nemusí byť účinná u všetkých typov kŕčových žíl. Nutné je po vykonaní flebotómie aspoň 14 dní nosiť špeciálne kompresívne pančuchy.

poradna-online-krcove-zily 3 metódy, s ktorými účinne odstránite kŕčové žily

3 metódy, s ktorými účinne odstránite kŕčové žily
5 (100%) 6 votes