Odstránenie kŕčových žíl flebektómiou

0
2498

poradna-online-krcove-zily Odstránenie kŕčových žíl flebektómiouTrápia vás kŕčové žily? Mali by ste čím skôr uvažovať nad ich úplným odstránením. Jednou z účinných metód je aj flebektómia. Flebektómia je minimálne invazívny ambulantný postup, ktorý odstraňuje povrchové žily prostredníctvom drobných rezov v koži. Flebektómia môže účinne odstrániť veľké, vyduté kŕčové žily bez prakticky žiadneho zjazvenia a minimálneho nepohodlia po liečbe. 

Čo je potrebné pred zákrokom?

Pred zahájením postupu zákroku by mal každý pacient podstúpiť dôkladné vyšetrenie žíl, ktoré môže zahŕňať ultrazvukové vyšetrenie. 

  • Ak sú kŕčové žily spojené s inými väčšími žilami, ktoré môžu byť potrebné liečiť ako prvé
  • Ak existujú zrazeniny v hlbokých alebo povrchných žilách, ktoré je potrebné riešiť
  • Ak sa budú vyžadovať ďalšie dodatočné postupy

Ako sa flebektómia vykonáva?

Pred procedúrou je noha pacienta označená tak, aby identifikovala žily, ktoré je potrebné odstrániť. Ďalej sa do oblastí obklopujúcich žilu vstrekuje lokálna anestetická tekutina. Pretože operácia žily sa zvyčajne vykonáva pri lokálnej anestézii, pacienti počas procedúry necítia žiadnu bolesť. Lekár urobí drobné incízie s veľkosťou hrotu guľôčkového pera (asi 2-3 mm) a pomocou žilového háku úplne extrahuje žilu.

Ako dlho trvá procedúra?

V závislosti od počtu a závažnosti kŕčových žíl u konkrétneho pacienta môže procedúra flebektómie trvať 30 až 90 minút.

Po operácii…

Drobné podliatiny sú normálne a po niekoľkých dňoch ustupujú. Pacienti navyše môžu pozorovať hrbole alebo hrudky v oblastiach pod rezmi, ako aj prerušované nepohodlie, necitlivosť alebo mravčenie v oblasti rezu. Tieto problémy sa zvyčajne vyriešia po niekoľkých týždňoch. Je dôležité, aby pacienti hneď po operácii vykonávali bežné denné aktivity. Počas minimálne 1 týždňa po ukončení procedúry pacienti budú nosiť kompresné pančuchy denne. Počas minimálne 3 dní po ukončení procedúry sa treba vyhnúť intenzívnemu cvičeniu a ťažkému zdvíhaniu. 

Ideálny pacienti na flebektómiu…

Prvotnými kandidátmi na mikroinzomálnu flebotómiu sú jedinci, ktorí sú schopní chodiť bez pomoci, sú schopní nosiť kompresné pančuchy (nemajú problémy s arteriálnou cirkuláciou) a nie sú alergickí na lokálne anestetiká. Navyše, akékoľvek aktívne infekcie, vyrážky alebo iné významné stavy kože musia byť vyriešené ešte pred samotným postupom. 

poradna-online-krcove-zily Odstránenie kŕčových žíl flebektómiou

Odstránenie kŕčových žíl flebektómiou
5 (100%) 5 votes