Poznáte závažnejšie žilové ochorenia? Zbystrite pozornosť!

0
2007

poradna-online-krcove-zily Poznáte závažnejšie žilové ochorenia? Zbystrite pozornosť!Kŕčové žily vníma väčšina ľudí skôr ako kozmetický problém, teda aspoň v počiatočných štádiách. Ich neliečenie má za následok rozvoj ochorenia do závažnejších klinických štádií. Vzniknuté kŕčové žily nemožno vyliečiť masťami a liekmi. Takto len zmiernite ich príznaky. Varixy je najlepšie účinne odstrániť.

Zápal žíl

Zápal žíl sa najčastejšie prejavuje na dolných končatinách. Ak sa spomalí tok krvi v žilách, priamo sa poškodenia steny žily, prípadne ak dôjde k zrážaniu krvi v žilách, dochádza potom k upchatiu žilového priesvitu, čo je spúšťací mechanizmus pre zápal žíl.

Lymfedém

Lymfedém je opuch, spôsobený nahromadením tekutiny pod kožou vzniká vtedy, keď lymfatický systém nie je schopný v dostatočnej miere odvádzať stále sa tvoriaci tkanivový mok. Opuch sa tak objavuje prakticky kdekoľvek na tele, ale najčastejšie postihuje naše končatiny.

Žilové vredy v predkolení

Toto ochorenie vzniká v najväčšom počte prípadov a je najťažšou komplikáciou chronickej žilovej choroby. Spôsobuje ich dlhodobý žilový pretlak, ktorý vedie až k popraskaniu kože a odumretiu tkaniva. Za počiatočnú príčinu sa považuje opuch, ktorý vznikne dlhodobým tlakom a ten potom bráni dostatočnému vyživovaniu pokožky tela. Postihnutá býva oblasť okolo členka a sú sprevádzané neutíchajúcou bolesťou. Vred predkolenia predstavuje chronické ochorenie s dlhým časom hojenia.

Hemoroidy

Toto ochorenia určite poznáte. Hemoroidy sú totiž veľmi častou chorobou žilového pôvodu. Polovica pacientov s ochorením žíl, ich už raz prekonala. Toto ochorenie vzniká opuchom, zápalom a poškodením žilových pletencov na vnútornej strane análneho otvoru.

Pozor pri cestovaní!

Pri dlhších cestách autom alebo lietadlom dbajte na to, aby ste zaradili do svojho programu každé 2 až 3 hodiny 15 minútovú prestávku na žilovú gymnastiku alebo krátku prechádzku. Počas cesty nie je vhodné sedieť s nohou preloženou cez nohu, ani s kolenami v ostrom uhle. Pite dostatok tekutín!

poradna-online-krcove-zily Poznáte závažnejšie žilové ochorenia? Zbystrite pozornosť!

Poznáte závažnejšie žilové ochorenia? Zbystrite pozornosť!
5 (100%) 2 votes