Trápia vás kŕčové žily? Zmeňte životný štýl!

0
1971
krcove zily

poradna-online-krcove-zily Trápia vás kŕčové žily? Zmeňte životný štýl!

Patríte tiež medzi tých, ktorých trápia nevzhľadné metličky alebo už bolestivé kŕčové žily? Ak kŕčové žily nespôsobujú nejaké vážnejšie problémy, ale máte ich, je dobré zvážiť zmenu životného štýlu. Ak sú symptómy vážnejšie a máte napríklad zrazeniny krvi a kožné problémy spojené s prítomnosťou varixov je potrebné riešiť ich liečbu a odstránenie.

Zmena životného štýlu? Určite pomôže!

Zmena životného štýlu patrí medzi dôležitým krokom v liečbe kŕčových žíl. Tento krok môže zabrániť zhoršeniu stavu, zníži bolesť a spomalí tvorbu nových problémov.

Čo však dodržiavať?

  • Ak je to možné, vyhnite sa dlhodobému státiu alebo sedeniu bez prestávky. Počas sedenia neprekrižujte nohy.
  • Trpíte nadváhou či obezitou? Snažte sa schudnúť. Okrem iného tým zlepšíte krvný tok a znížite tlak na žily.
  • V prípade, že oddychujete nechajte nohy zdvihnuté a udržte ich nad úrovňou srdca.
  • Vyhnite sa noseniu úzkych odevov, najmä tých, ktoré sú úzke pri vašom páse, v slabinách a v nohách. Úzke oblečenie výrazne zhoršuje kŕčové žily.
  • Vykonávajte fyzické aktivity, aby ste vaše nohy dostali do pohybu a zlepšili tak svaly a krvný obeh.
  • Obmedzte nosenie vysokých podpätkov. Nižšie podpätky môžu pomôcť lýtkovým svalom, čo pomôže krvi prechádzať cez žily.

Moderné, ambulatné a bezbolestné zákroky

V súčasnosti existuje niekoľko rôznych metód chirurgickej liečby. Včasná operácia a riešenie problémov umožňuje nielen eliminovať všetky prejavy kŕčových žíl, ale zároveň zabrániť vzniku nebezpečných komplikácií vznikajúcich varixov.

Moderné prístupy liečby kŕčových žíl prechádzajú postupnými zmenami a zdokonaľovaním. Postupný vývoj diagnostických nástrojov zmenil myšlienky o vývoji a pokroku kŕčových žíl.  Kŕčové žily je možné odstrániť v špecializovaných klinikách prostredníctvom nových metód takmer bezbolestne a v priebehu jedného dňa. Pacient tak nemusí absolvovať dlhú dobu rekonvalescencie. Taktiež je možné bezpečne liečiť pokročilé formy kŕčových žíl u pacientov s veľkým množstvom sprievodných ochorení a vysokým rizikom komplikácií.

poradna-online-krcove-zily Trápia vás kŕčové žily? Zmeňte životný štýl!

Trápia vás kŕčové žily? Zmeňte životný štýl!
Bol článok užitočný?