Vnútrožilová laserová liečba, počuli ste o nej?

0
4953
vnutrozilova liecba

V dnešnej dobe už čoraz častejšie nahrádza štandardné operačné riešenia liečby veľkých kŕčových žíl, používanie lasera. Pri vnútrožilovej laserovej liečbe, známej aj ako EVLT sa veľmi tenké vlákno alebo cievka vloží do chorej žily cez malú ihlovú dierku v nohe. Obrovskou výhodou tejto metódy je jej lokálna anestéza. Vykonáva sa v ordinácii a trvá približne jednu hodinu.

Fungovanie vnútrožilovej laserovej metódy

Vnútrožilová laserová liečba (EVLT) lieči nespôsobilú veľkú skrytú žilu. Tá prebieha pozdĺž vnútornej strany nohy od slabín až po členok, a taktiež je často podstatnou príčinou vzniku kŕčových žíl. Ako sme spomínali, procedúra sa vykoná v ordinácii s použitím lokálnej anestézi a s pomocou ultrazvuku. Laserové vlákno sa pomaly prestrčí cez malý prierez na veľkú skrytú žilu. Laser sa následne aktivuje, čo má za následok teplo, ktoré lieči vnútorné steny žily, ktoré sa uzavrú. Zákrok je vykonávaný cez malé rezy na pokožke, takže sa pooperačných jaziev nemusíte obávať.

Rekonvalescencia po zákroku

Prostredníctvom kompresných pančúch sa uplatní tlak k vyliečeniu žíl. Rekonvalescencia vnútrožilovej laserovej liečby je rýchla, a nie sú po nej žiadne veľké chirurgické rezy alebo vedľajšie účinky celkovej anestézie. Bežné aktivity môžu pokračovať na ďalší deň. Namáhavé fyzické aktivity ako zdvíhanie ťažkých váh a aerobik sa neodporúčajú, a pacientovi nie je odporúčané ani letieť lietadlom aspoň týždeň po vykonaní procedúry.

Spýtajte sa na radu odborníka

Aké sú výhody EVLT?

  1. Vykonaná pri lokálnej anestézii
  2. Jednoduchý zákrok
  3. Minimálny zásah, takže minimálne riziko jaziev a pooperačnej infekcie
  4. Zákrok trvá asi hodinu a vyhnete sa operácii na operačnej sále
  5. Rýchla rekonvalescencia s malou pooperačnou bolesťou
  6. Bežné denné aktivity môžu byť vykonávané takmer okamžite
  7. Skvelé klinické a estetické výsledky

Odstráňte kŕčové žily v špecializovanej klinike

Ak patríte aj vy medzi tých, ktorých trápia kŕčové žily, nečakajte a riešte ich odstránenie skôr, ako vám ich rozšírenie spôsobí ešte väčšie problémy a bolesti. Blumental Clinic sa špecializuje na operáciu kŕčových žíl pomocou najmodernejšej laserovej techniky, ktorá používa špeciálne optické vlákno a ultrasonografický prístroj pre navigovanie zákrokov.

poradna-online-krcove-zily Vnútrožilová laserová liečba, počuli ste o nej?

Vnútrožilová laserová liečba, počuli ste o nej?
4.6 (92.5%) 8 votes