Zbavte sa varixov účinne!

0
2871
varixy

poradna-online-krcove-zily Zbavte sa varixov účinne!

Kým nohy skrývate pod oblečením, kŕčové žily sú tichý problém. Letné mesiace ich však nielen ukážu svetu, ale zároveň zhoršia bolesti a problémy, ktoré varixy spôsobujú.

Postihujú najmä ženy

Lekári považujú kŕčové žily za civilizačné ochorenie. Postihuje polovicu obyvateľstva v západných civilizáciách. Vo veku nad sedemdesiat rokov sa výskyt zvyšuje na 70 až 80 percent. Chronické žilové ochorenie, medzi ktoré patrí predovšetkým varixy, postihuje v podstatne vyššej miere ženy. Muži tvoria len štvrtinu. Ich výskyt výrazne stúpa s vekom a formy ochorenia s vyšším vekom samozrejme gradujú.

Z malých problémov budú väčšie

Začína to metličkami, pavučinovými žilkami. Sú prvým varovným signálom, kde je potrebné navštíviť lekára. Niekedy aj takmer neviditeľné kŕčové žily spôsobujú subjektívne príznaky, ako sú pocity ťažkých nôh, pálenie, únava, kŕče a opuchy. Ide o modré alebo fialovočervené žilky s priemerom menej ako 1 mm. Retikulárne žily sú o niečo väčšie, presvitajú v hrúbke 1 až 3 mm. Kmeňové alebo vetvené kŕčové žily sú vakovito rozšírené. Kým metličky a retikulárne žily možno považovať najmä za kozmetický problém, vetvené kŕčové žily sú už celkom iste zdravotným problémom.

Primárne a sekundárne

Sekundárne kŕčové žily vznikajú v dôsledku prekonanej hlbokej žilovej trombózy, po poranení či zlomenine. Častejšie sú však primárne kŕčové žily. Ich presnú príčinu nepoznáme, ale vieme o rizikových faktoroch, ktoré prispievajú k ich vzniku, ako aj zhoršovanie. Patrí medzi ne vek, obezita, ženské pohlavie, tehotenstvo, práca v stoji alebo v sede, nosenie sťahujúceho šatstva a nevyhovujúce obuvi. Na začiatku problémov síce stojí dedičnosť, ale čím ďalej tým častejšie, za problémy s krčovými žilami môže obezita.

“Zabite” ich laserom!

Medzi moderné chirurgické metódy patrí endovenózní laser. Endovenózní laser je endovaskulárne spôsob liečby, ktorý odstraňuje aj rozvinuté kŕčové žily. Cieva sa pri ňom tepelne zničí, spáli ju laserový lúč. Tento liečebný postup sa robí aj ambulantne. Výhodou je vysoký pooperačný komfort v špecializovaných klinikách.

poradna-online-krcove-zily Zbavte sa varixov účinne!

Zbavte sa varixov účinne!
5 (100%) 2 votes