5 krokov pre krásne chodidlá

0
950

Nielen v lete, ale aj v zime chce mať každá žena pekné a upravené chodidlá. Aby také aj boli, je potrebné sa o nich dôkladne starať. Neviete ako?
Nepravidelná starostlivosť o chodidlá spôsobuje stvrdnutie a zhrubnutie kože a popraskané päty. Správna a pravidelná starostlivosť o chodidlá zaistí nie len pôvabný vzhľad, ale hlavne zdravie nôh. Čím dlhšie budete čakať, tým tvrdšia práca vás čaká.

  • Ako prvé začnite s relaxáciou pre vaše chodidlá. Doprajte im horúci kúpeľ a pridajte do vody aj rôzne zložky, ktoré obsahujú napríklad zelený kaviár, morskú séru alebo vitamín E. Namočte si nohy aspoň pol hodiny, aby sa vaša nehty a pokožka na nohách zjemnili a očistili.
  • Tak teraz je vhodný čas na strihanie a úpravu nechtov. Buďte opatrní a nestrihajte nechty do zaoblených tvarov ako na ruke. Ďaleko viac tak hrozí zarastanie nechtov. Pokiaľ máte ešte čas, môžete sa pokúsiť opraviť jemne aj kožičku okolo nechtov. Pre lepší pocit a pohodlie naneste na ostríhané nechty a okolo nechtov olej.
  • Dokonale usušte nohy a pripravte si odstraňovač tvrdej kože. Hlavice na elektrickom pilníku vám krásne zjemní pokožku a zbavia vás odumretých a nadbytočných tkanív na koži. Takto ľahko budete mať krásne nohy bez mozolov a hrubej kože.
  • Po procedúre môžete použiť dodatočne jemnú kefku a prejsť tak ešte raz po chodidlách.
  • V poslednom kroku použite hladký špeciálny krém na nohy, ktorý má hydratačné a esenciálne účinky. Pri lakovaní nechtov použite najskôr podkladový a až potom vrchný lak. Lak bude lepšie držať na nechtách.

Teraz si len užívajte pocit krásnych a hladkých nôh.

5 krokov pre krásne chodidlá
5 (100%) 1 vote