8 tipov ako pomôc nohám v lodičkách

0
3389
nohy v lodickach

Veľa žien rado a často nosí lodičky. Opticky predlžujú ženské nohy a vyzeráme v nich oveľa elegantnejšie, pre zdravie chodiel a nôh, však nie sú úplne najlepšou voľbou. Ak sa ich nechcete aj napriek tomu vzdať, zistite, ako ochrániť svoje chodidlá pred zbytočnou bolesťou v opätkoch.

Základ: správne topánky

Ak ste doteraz nemali vo zvyku chodiť vo vysokých opätkoch, skúste si vybrať zo začiatku napríklad lodičky so širším opätkom alebo obuv s platformou. Aj v topánkach s takýmto štýlom môžete vyzerať úžasne a nemusíte hneď zvoliť najvyššie a najtenšie ihličky.

Užitočný detský púder

Detský púder má v praxi množstvo využití. Zabráni nadmernému poteniu nôh, vďaka čomu sa nemusíte báť, že sa topánky len tak zošmyknú. Takéto nehody môžu spôsobiť aj vážnejšie zranenia.

Vyzujte až doma!

Ak si vyzujete topánky počas dňa, na moment môžete cítiť úľavu, avšak je tu veľká pravdepodobnosť, že nohy vám okamžite opuchnú a dostať ich späť do lodičiek bude oveľa väčší problém, ako ste si mysleli.

Použite dezodorant

Alternatíva detského púdru môže byť aj obyčajný dezodorant. Aplikujte ho na miesta, kde topánky tlačia alebo kde sa vám nohy potia najviac.

Pomocník – lepiaca páska

 Prilepte spodok vašich chodiel k topánke obojstrannou lepiacou páskou. Tento trik pomôže lodičkám lepšie sedieť na vašich nohách, vďaka čomu predídete vzniku nepríjemných pľuzgierov. Avšak iba v prípade, že sa vám nohy nadmerne nepotia.

Hydratačný krém

Predtým, ako si obujete vysoké topánky, nakrémujte si chodidlá hydratačným krémom. Budú sa tak menej trieť o pevné časti lodičiek a zabránite vzniku nepríjemných pľuzgierov.

Lodičky skúste zamraziť

Dajte lodičky do mrazničky na 30 minút. Možno to znie neuveriteľne, ale keď si ich obujete, uvidíte, ako sa materiál krásne prispôsobuje teplým chodidlám. Navyše sa tak príjemne schladíte v horúcom letnom období.

Doma v ponožkách

Ponožky a horúca voda roztiahnu nové topánky, ktoré vám nebudú potom spôsobovať až také veľké problémy. Vyskúšajte to ešte predtým, ako si ich vezmete von prvý raz a pochoďte s nimi v ponožkách pár metrov doma.

8 tipov ako pomôc nohám v lodičkách
5 (100%) 1 vote