Vyskúšajte 5 krokov pre kvalitnú domácu pedikúru

0
2198
pedikura

Upravené nohy, chodidlá a nechty, by mali byť samozrejmosťou počas celého roka. Blíži sa leto a bez hladkých chodidiel a upravených nechtov nevyniknú ani tie najkrajšie topánky, preto si nájdite čas a doprajte nohám kvalitnú domácu pedikúru.

Pedikúra je dôležitá

Nielen z estetickej stránky, ale aj po zdravotnej stránke je pedikúra veľmi dôležitá. Prinášame pár jednoduchých krokoch sa naučíte, ako zvládnete pedikúru aj sama doma, a nožičky budete mať ako od profesionálky.

1. Kúpeľ

Pripravte si väčšiu nádobu s horúcou vodou, v ktorej nohy vymáčate 10-15 minút, aby sa vám pokožka na pätách čo najviac zmäkčila. Pridať môžete do vody kúpeľovú soľ, alebo pár kvapiek citrónu. Po vybratí nôh z vody ich nezabudnite poriadne vysušiť, aj v priestore medzi prstami.

2. Obrusovanie

Najpodstatnejšia časť celej pedikúry je zbavovanie sa stvrdnutej pokožky. Ideálna je na to pemza, musíte však mať trpezlivosť. Ak už máte nohy zanedbané a stvrdnutej pokožky je veľa, použiť môžete aj špeciálny skalpel. Najviac pozornosti venujte pätám, ktoré sú namáhané chôdzou. No pokožku treba zbrúsiť často aj pod palcom, kde na nohu vzniká tiež veľký tlak, najmä ak nosíte podpätky.

3. Píling

Kožu treba ďalej ešte zoceliť a obrúsené miesta uzavrieť. Ideálny je píling. V drogériách zoženiete pílingy priamo na nohy, ak taký nemáte, tak použite aj telový, ale rozhodne nie píling na tvár. Ten má čiastočky príliš jemné a na pätách by to nemalo účinok.

4. Nechty

Čo sa týka nechtov, najskôr z nich odstráňte starý lak. Na strihanie použite buď kvalitné nožnice so skrátenou čepeľou, alebo na to určené kliešte. Nechty strihajte zásadne dorovna, aby vám nezarastali. Podľa odborníkov na pedikúru sa necht malíčka nestrihá, ale iba pilníkuje.

5. Krémovanie

Až takto pripravené nôžky môžete nakrémovať poriadne mastným krémom. Pokiaľ ste si pedikúru robili vo večerných hodinách, tak si pokojne celú noc nechajte froté ponožky, ktoré vďaka teplu zaručujú ešte väčší účinok krému.

Vyskúšajte 5 krokov pre kvalitnú domácu pedikúru
5 (100%) 3 votes