Ako vybrať epilátor? Riaďte sa týmito radami

0
1212

Hladké nohy sú základom, najmä v lete. Samozrejme, žiadnej žene sa nohy nechcú holiť každý deň. Riešením je epilácia! Odstraňovanie chĺpkov depiláciou znamená, že sa chĺpky usekávají na povrchu pokožky. Za depilátory môžeme považovať jednorazovú žiletku, žiletky, holiace strojčeky a depilačné krémy. Epilácia zasa odstraňuje chĺpky aj s korienkami a zabraňuje ich opätovnému rastu. Väčšina epilátorov chĺpky buď trhá alebo ich ešte účinnejšie vypaľuje laserom.

5 základných rád, ako vybrať správny epilátor

Množstvo pinziet

Ak s epiláciou začínate, vyberajte taký epilátor, ktorý má vo výbave tzv. štartovací nadstavec. Ten obsahuje okolo 25 pinziet. Bolesť nie je tak intenzívna a vaša pokožka si na ňu začne pomaly zvykať. Štandardné epilátory pre ženy, ktoré už túto metódu prevádzkujú dlhšie, majú medzi 25 – 40 pinzetami. Platí, že čím viac pinziet epilátor má, tým viac vytrhá chĺpkov, ale pripravte sa aj na väčšiu bolesť. Pokožku na epiláciu pripravujte pomaly. Bolesť môžete zmierniť treba studeným vzduchom, ktorým sú niektoré epilátory pre ženy vybavené. Ďalším pomocníkom môže byť masážny nástavec, ktorý citlivú pokožku jemne masíruje.

Epilačná hlava

Epilačná hlava obsahuje rôzne množstvo pinziet, a čím viac pinziet má, tým je epilácia rýchlejšia. Epilačnej hlavy je možné vymieňať. V jednom epilátora tak môžete mať epilátor na obočie, tvár aj intímne partie. Nástavec pre intímne partie a podpazušie zúžia šírku plochy, ktorá sa depiluje. Pokiaľ si nájdete model, ktorý nie je umývateľný vodou, nájdete u neho kefku, ktorú namočíte v liehu, po epilácii ňou očistíte pinzetku, tým sa odstráni uviaznuté chĺpky a epilátor môžete použiť znova.

Nastaviteľná rýchlosť

Najlepšia je voľba epilátora, u ktorého si môžete nastaviť aspoň 2 stupne rýchlosti epilácie. Rýchlejšie sa používa pre holenie väčšej časti tela, ako sú nohy. Pomalšiu epiláciu určite nastavte pri intímnych partiách a podpazuší.

Epilácia s depiláciou 

Pokiaľ o sebe viete, že neznesiete epiláciu potrebné v intímnych partiách a nechcete to ani skúšať, rozhodne sa pozerajte po takom epilátore, ktorý má holiacu hlavu alebo holiace nadstavec.

Holíte sa v sprche? Jednoznačne bez šnúry! 

Ak sa chcete holiť v sprche alebo vani, kúpte si akumulátorový model, ktorý necháte nabiť, takže k nemu nepotrebujete žiadnu šnúru. Ak sa rozhodnete pre variant s drôtom, mal by byť dostatočne dlhý, aby sa s ním dobre manipulovalo. Epilátor so šnúrou však nepoužívajte z bezpečnostných dôvodov v sprche, ani vo vani.

Ako vybrať epilátor? Riaďte sa týmito radami
5 (100%) 6 votes