Mýty o depilácií nôh. Tomuto určite neverte!

0
1512

S letným obdobím je otázka holenia čoraz častejšia a dôležitejšia. Samozrejme, dodržiavať hygienu holením je potrebné počas celého roka, ale v lete si dáme ešte viac záležať. Existujú však mýty ohľadne depilácie, ktorým veríme doteraz.

Zabudnite na ne raz a navždy!

Po depilácii sa môžeme ihneď opaľovať

Toto radšej nie! Po odstránení chĺpkov je dôležité pokožku poriadne ošetriť, pretože je citlivá a nemá svoj ochranný film. Ak sa chystáte opaľovať, natrite si nohy opaľovacím krémom s vyšším faktorom, zamedzíte tak vzniku nepekných pigmentových škvŕn. Najlepšie je depilovať večer, nech má pokožka čas zregenerovať.

Časté holenie škodí pokožke

Ďalší mýtus. Ak používate dostatočne ostré žiletky, minimálne s tromi čepieľkami, a venujete tiež pokožke dostatočnú starostlivosť po holení, tak pokožka netrpí. Jednorázové žiletky nie je dobré použiť viac ako štyrikrát. Rozhodne by ste sa mali vyvarovať holeniu pokožky iba pod vodou. Vždy používajte špeciálne gély alebo penu na holenie a po holení ošetrite miesto upokojujúcim krémom.

Častejšie holenie znamená viac chĺpkov

Samozrejme, nie je to tak. Počet vlasových cibuliek, z ktorých rastú chĺpky sa nemení, ani keby sa človek holil dvakrát denne, tak mu nebude rásť viac chĺpkov. Pravdou ale je, že chĺpky sú o niečo silnejšie ako po vytrhnutí voskom a môže to pôsobiť, že ich viac.

Chĺpky viac zarastajú

Určite nie! Chĺpky po vykonaní depilácie nezarastajú, pretože žiletka ich zreže na povrchu pokožky, nemajú teda šancu dorastať. Zarastávanie viac hrozí pri epilácii. Proti zarastaniu pomáha tiež častý peeling.

Laser stačí iba raz…

Nestačí! Medzi všetkými druhmi likvidácie nežiaducich chĺpkov na tele je laserové odstránenie chĺpkov považované za jeden z najefektívnejších. V čom sa veľa ľudí mýli je to, že po prvom použití sa chĺpky nevrátia. Nie je to také jednoduché. Musíte absolvovať niekoľko procedúr. Chĺpky sa pod vplyvom laseru oslabia až nakoniec sa ich koža zbaví. Niektoré chĺpky sa po odstránení nevracajú, zatiaľ čo iné len spomaľujú rast. V porovnaní s účinnosťou laserového odstraňovania chĺpkov môže byť len fotoepilácia. Samozrejme, tieto postupy vyžadujú oveľa vyššie náklady ako žiletky.

Mýty o depilácií nôh. Tomuto určite neverte!
Bol článok užitočný?