Viete, ako si správne holiť nohy? Nechajte si poradiť

0
5781
holenie noh

Každá žena túži po dokonalo oholených nohách a to nie len v lete, ale počas celého roka. Rast chĺpkov bohužiaľ len tak nezastavíme. Musíme sa však snažiť, aby nohy ostalo čo najdlhšie hladké a aby sme holením dosiahli požadovaný efekt. Ako správne holiť nohy?

Navlhčené chĺpky

Žiletka je najrozšírenejším holiacim pomocníkom. Prvým krokom by malo byť navlhčenie chĺpkov, a to vlažnou vodou.

Ostrá čepeľ

Podráždeniu predídete aj čistou a správne ostrou žiletkou. Jednorazové žiletky síce nemusíte vyhadzovať po jednom jedinom použití, ale nepoužívajte ich zbytočne dlho. Pekná pokožka vyžaduje čo najmenej ťahov žiletkou, čo zaistí iba ostrá čepeľ. Žiletku teda pravidelne vymieňajte.

Prípravky na holenie

Holiaca pena alebo gél by vo vašej výbave nemali chýbať, lebo na rozdiel od sprchového gélu obsahujú aj zvlhčujúce látky. Chĺpky navyše zmäkčia, žiletka sa ľahšie kĺže a holenie je nielen jednoduchšie, ale aj efektívnejšie. Holenie nasucho by malo byť úplným tabu.

Smer je dôležitý

Čo sa týka smeru holenia, tu sa rady rozchádzajú s reálnym holením. Odporúča sa prechádzať žiletkou v smere rastu chĺpkov, aby ste predišli podráždeniu, vyrážkam či zarastaniu chĺpkov. Ak vás však podobné problémy netrápia, môžete si dovoliť ťahať žiletku v protismere rastu.

Nehoľte sa narýchlo

Žiletka je pre pekné telo určite priateľom, ale nič neplatí stopercentne. Určite sa nehoľte veľmi narýchlo, inak riskujete hneď niekoľko nepríjemných vedľajších efektov. Od podráždenia, cez nedokonalé oholenie až po rezné ranky. Minútu či dve navyše si iste nájdete, hoľte sa teda kratšími ťahmi a žiletku zakaždým opláchnite.

Svoju prácu si skontrolujte

Holené miesta prechádzajte žiletkou čo najmenej. Napriek tomu sa netrápte, ak všetky chĺpky neodstránite na jeden šup. Väčšinou to ani nie je možné a pre naozaj dôkladné oholenie treba ťahy opakovať. Dobre si holené miesta skontrolujte, aby ste odstránili všetky chĺpky.

Chráňte nohy pred slnkom

Po holení sú nohy pochopiteľne oveľa citlivejšie, to platí aj pri slnečnom žiarení. Nezabúdajte si ich preto natierať krémom na opaľovanie, ktorý je súčasne aj vyživí.

Po holení ošetrujte

Po oholení si telo opláchnite studenou vodou a o pokožku sa dôkladne postarajte. Použite hydratačný krém, odporúča sa aj kalciová masť, gél z aloe vera alebo detský púder. Vyvarujte sa parfumovaným prípravkom, aj tým s prídavkom alkoholu.

Lepšie je holiť večer

Najlepšie je holiť sa večer. Telo má dostatok času na upokojenie, vstrebanie ošetrujúceho krému a nezaťažujete ho ani vôňami či deodorantmi.

Viete, ako si správne holiť nohy? Nechajte si poradiť
5 (100%) 3 votes