Mávate bolesti nôh? Dbajte na správnu obuv!

0
2002
bolest noh

Vraví sa, že pre krásu sa trpí. Je to však správne? Ženy si chcú opticky predĺžiť nohy, preto veľakrát nosia topánky na vysokom opätku. Taktiež nevhodné sú naopak topánky s plochou podrážkou. Myslite na to, že nevhodnou obuvou totiž netrpia iba chodidlá, ale aj kĺby a chrbát. Viete, čo všetko vám pri nevhodne zvolenej obuvy hrozí? 

Ploché nohy

Patrí k častým deformitám nôh, ktoré nás trápia od útleho detstva. Plochá noha spôsobuje nielen bolesti nôh, ale aj bolesti v krížoch, bedrách, časté sú bolesti chrbtice.
Čo môže pomôcť? Zaobstarajte si vhodné ortopedické pomôcky – korektory, vložky do topánok. Pri bolestivej deformite, ktorá vzniká pri pozdĺžne plochej nohe a nedá sa ovplyvniť ortopedickými pomôckami, pomôžu návšteva ortopéda a operácia. Určite nezabudnite zvoliť cvičenie a používanie relaxačných podložiek.

Obávané varixy

Väčšina ľudí nepovažuje varixy, teda kŕčové žily za vážny zdravotný problém a o ich liečbu sa zaujímajú predovšetkým z estetických dôvodov. Nemali by sa v žiadnom prípade podceňovať. Kŕčové žily sú vlastne cievy s oslabenými stenami, ktoré strácajú schopnosť odvádzať krv smerom k srdcu. Najlepším riešením, ako sa ich nadobro zbaviť, je ich odstránenie špeciálnymi metódami v rukách odborníkov.

Kurie oká

Kurie oká najčastejšie vznikajú ako obrana proti nadmernému stláčaniu kože v nevhodných topánkach, v obuvi s vysokými podpätkami či nesprávne sediacej športovej obuvi. V prípade, že ich máte použite hydrokoloidovú náplasť na kurie oká obsahujúcu zložku, ktorá absorbuje vlhkosť, vytvorí sa gél, ktorý chráni aj zjemňuje pokožku. Určite navštívte pedikérku, ktoré vám s týmto nepríjemným problémom pomôžu. Na zmäkčenie tvrdej kože použite nechtík lekársky.

Nepríjemné otlaky

Otlaky pozná každý z nás. Sú úplne bežné. Sú to vyvýšené vrstvy odumretej kože, ktoré vznikajú následkom dlhotrvajúceho tlaku na to isté miesto pokožky, tvoria sa pri kostiach. Na tie pomôžu špeciálne náplasti na otlaky z lekárne, ktoré naberú tekutinu z otlaku a vytvoria vankúšik, ktorý tlmí bolesť.

Bolestivé pľuzgiere

Patria k jedným z najčastejších problémov chodidiel a dokážu poriadne znepríjemniť život. Vznikajú prevažne nosením tesnej obuvi a pri obutí nových topánok. Myslite na to, že pľuzgiere nikdy neprepichujte. Pod blanou sa totiž vytvára mok, ktorý je dôležitý pre obnovu pokožky. Použite radšej gélovú náplasť na pľuzgiere, je vyrobená z mäkkého gélu, ktorý absorbuje tekutinu.

Mávate bolesti nôh? Dbajte na správnu obuv!
5 (100%) 5 votes