Nosíte často obtiahnuté nohavice? Nerobíte dobre…

0
1491
uzke nohavice

Čím užšie nohavice, tým lepšie. V dnešnej dobe sa týmto heslom riadi veľa mladých, ale aj starších žien. To, že na chudej postave vyzerajú dobre, je pravdou, ale vedeli ste, že škodia vášmu zdraviu? Znamená to, že ich každodenné nosenie by ste mali zvážiť. Ak nie kvôli poškodeným nervom a odkrveniu, ale aj pre iné zdravotné komplikácie.

Neuropatický bolestivý syndróm

Počuli ste už o tomto syndróme? V populárnej kultúre je známy aj ako „syndróm skinny jeans“. Je to stav, kedy sú nervy v nohách dlhodobo stláčané natoľko, až prestanú do končatín privádzať dostatok krvi a tiež nervových vzruchov. To sa prejavuje pocitom svrbenia a pálenia v nohách. Bolesť môže vystrelovať do kolien či bedrových kĺbov.

Aké zdravotné problémy môžu nastať?

Pálenie záhy

Skinny nie sú obtiahnuté iba na nohách, ale nezabúdajte, že trpí aj brucho. Ak nosíte strih s vyšším pásom, môže vám vytvárať tlak na orgány tráviacej sústavy. Tým pádom môže začať nadprodukcia kyseliny, ktorá vás potrápi v podobe pálenia záhy. Problém nastáva, ak v nohaviciach dlho sedíte.

Problémy s močovým ústrojenstvom

Pri nosení úzkych nohavíc vznikajú častejšie problémy s močením, prípadne infekcie. Obtiahnuté džínsy totiž vytvárajú tlak na močový mechúr v páse a tiež na genitálie. Ak si teda liečite alebo ste nedávno prekonali takúto infekciu, odporúčame vám zvoliť voľnejší strih nohavíc, kým sa organizmus nezregeneruje.

Gynekologické problémy

Počas teplejších dní nie je vhodné nosiť veľmi úzke nohavice. Tie totiž vytvárajú teplotné trenie o genitálie a môžu spôsobiť povrchové narušenie pokožky, z čoho sa zvykne vyvinúť zápal. Prípadne nedovoľujú pokožke dostatočne odvádzať pot, čo vedie k vzniku zápalu alebo oslabeniu prirodzenej imunity intímnych partií. Čo znamená, že pre infekcie a kvasinky bude jednoduchšie napadnúť vaše intímne partie. Pod úzke nohavice noste bavlnenú bielizeň a počas horúcich dní ich nosenie rozhodne obmedzte na minimum.

Nosíte často obtiahnuté nohavice? Nerobíte dobre…
5 (100%) 6 votes