Metličky na nohách? Odstráňte ich v TOP klinike!

0
3087
mlada zena s metlickami na nohach

Nevzhľadné, nepríjemné a bolestivé. Metličky, tiež známe ako pavúčie žily, sú bežným príznakom vážneho žilového ochorenia nazývaného chronická žilová nedostatočnosť. Viete však ako vyzerajú? Všetky dôležité informácie o tomto žilovom ochorení, vrátane rizikových skupín ľudí i možnostiach liečby sa dozviete tu!

Malé farebné žilky

Metličky sú malé, rozšírené krvné cievy červenej, modrej alebo fialovej farby s priemerom 0,5 – 1 milimeter, ktoré sa nachádzajú blízko povrchu kože. Najčastejšie sa objavujú na nohách, konkrétne na hornom stehne, pod kolenným kĺbom alebo v okolí členkov. Avšak, môžu sa objaviť aj na tvári v tvare jemných pavučín alebo vetiev stromov. Za metličkami sa zvyčajne schováva vážnejší žilový problém v podobe skrytých kŕčových žíl.

Rizikové skupiny ľudí

Metličky môžu byť reakciou na náš životný štýl. Preto sú na ne náchylnejší fajčiari, ľudia vystavovaní extrémnemu teplu (vírivky, kúpele, sauny) alebo tí, ktorí obľubujú nosenie tesného oblečenia. Aké hlavné faktory môžu prispieť k vzniku metličiek? Medzi tie najčastejšie patrí:

  • Dedičnosť
  • Pohlavie
  • Vek
  • Hmotnosť
  • Tehotenstvo
  • Anamnéza
  • Životný štýl

metlicky-na-nohach Metličky na nohách? Odstráňte ich v TOP klinike!

Liečba metličiek

Úplne nenápadné a jemné metličky je možné zvládnuť aj pomocou úpravy životosprávy. Avšak, väčšinou je to len o dočasné riešenie. Zmeny životného štýlu síce znížia bolesť a znížia pravdepodobnosť vzniku ďalších žíl, no v skutočnosti vás nezbaví existujúceho stavu žíl.

Moderné spôsoby liečby metličiekkŕčových žíl zahŕňajú inovatívnu metódu CLaCS, ktorá kombinuje chladenie laserom s vpichovaním sklerotizačného roztoku do žily. Takéto  znecitlivenie s intenzívnym chladením zabezpečuje, že pacient cíti len minimálne pálenie alebo štipkanie. Pacient tak môže bez problémov pokračovať v činnostiach bežného dňa. Roztok sa následne vstrebáva približne 2 mesiace, pričom na vašich nohách zmizne minimálne 70 % metličiek. 

Odstráňte ich moderne!

Pre odstránenie vašich metličiek alebo kŕčových žíl by ste si mali vždy nájsť spoľahlivého lekára, ktorý využije najvhodnejšiu a čo najmenej invazívnu metódu liečby. Blumental Clinic je prvá špecializovaná klinika na liečbu žilových ochorení s tímom špecialistov so svetovými skúsenosťami, ktorí využívajú najmodernejšie spôsoby liečby. Chcete si rezervovať termín vašej úvodnej konzultácie? Alebo máte akékoľvek otázky ohľadom vašich žíl? Kontaktujte tím odborníkov z Blumental Clinic ešte dnes!

Metličky na nohách? Odstráňte ich v TOP klinike!
5 (100%) 1 vote