4 triky, ako spraviť vaše kolená atraktívnejšie!

0
3140
dve mlade zeny cvicia jogu na podlozke pri palme

S bezprostredným príchodom dobrého počasia si čoraz častejšie obliekame letné sukne, minišaty a šortky po kolená. Ak ste však aj vy jednou z tých dám, ktoré chladné jarné počasie prežili v pančucháčoch alebo nohaviciach, nemusíte byť celkom pripravená odhaliť vaše kolená. Ako dosiahnuť, aby vaše kolená vyzerali vždy dokonale krásne?

Pokožka

V porovnaní s ostatnými časťami tela je pokožka kolien (podobne ako lakte) hrubšia a má tendenciu vyzerať drsne. Chcete túto časť tela rozjasniť? Každý druhý deň ich potrite polovicou citróna. Kyselina citrónová pomôže rozpustiť odumreté kožné bunky a tiež pôsobí na zosvetlenie a odľahčenie pokožky. Po tejto procedúre samozrejme nezabudnite pokožku opätovne zvlhčovať kvalitným hydratačným krémom.

Celulitída

Existuje podľa vás celulitída v oblasti kolien? Žiaľ, áno. Takáto lokálna forma celulitídy môže vznikať z rôznych dôvodov. Môže ísť napríklad o poruchy s obehovým systémom (metličky, kŕčové žily), zadržiavaním tekutín alebo sedavým životným štýlom a vôbec nemusí nevyhnutne súvisieť s nadváhou. Na liečbu tohto problému existuje niekoľko efektívnych spôsobov liečby, ako je mezoterapia.

mlada-zena-v-koseli- 4 triky, ako spraviť vaše kolená atraktívnejšie!

Pamätajte, že aj keď je to nechirurgická liečba, je dôležité skontrolovať, či centrum ponúka príslušné záruky a dodržiava normy kvality a bezpečnosti. A aj keď to nie je práve najlacnejšia forma liečby celulitídy, jej výsledky sú v kombinácii s efektívnym cvičením vynikajúce.

Cvičenie

Spýtajte sa vášho trénera v posilňovni na konkrétne cviky pre kolená a nohy všeobecne. Je to totiž skvelý spôsob, ako dosiahnuť pevný a elegantný vzhľad kolien. Aké cvičenia sú najefektívnejšie? Spinning, závažia, kardio, joga, tai chi a šerm, ktoré sa posilňujú a tónujú.

Diéta

Rovnako ako pri iných častiach tela, výživa zohráva dôležitú úlohu pri vytváraní zdravého základu pre zdravie a pohodu vašich kolien. Táto oblasť nášho tela je v neskoršom živote náchylná na artritídu. Preto nezabudnite jesť vyváženú stravu, ktorá by mala obsahovať mastné ryby, veľa čerstvého ovocia a zeleniny, zŕn a strukovín. Samozrejmosťou je aj primeraná hydratácia nášho tela, najmä v tomto teplejšom počasí.

4 triky, ako spraviť vaše kolená atraktívnejšie!
5 (100%) 1 vote