Starostlivosť o nohy na jeseň

0
2831

Starostlivosť o nohy a chodidlá je dôležitá aj na jeseň. Chodidlá totižto potrebujú procedúry po letných horúčavách, ktoré im prirodzene dávajú zabrať. Vyhraďte si teda čas aj na nohy a doprajte im všetko, čo potrebujú k tomu aby boli zdravé a krásne.

1 Starostlivosť o nohy na jeseň

Voňavý kúpeľ

Nohy namáhame každý deň, preto im treba z času na čas dopriať kvalitný, voňavý kúpeľ, ktorým ich poriadne zregenerujeme. Na kúpeľ sú vhodné rôzne morské soli do kúpeľa, ktoré vás nie len zrelaxujú, ale doprajú vašim chodidlám dokonalú starostlivosť.

Doprajte im hydratáciu

Chodidlá sa odporúča hydratovať každý deň vhodným krémom alebo masťou určenou na nohy. Odborníci odporúčajú používať aj kokosový olej, či bambucké maslo, ktoré má na chodidlá priaznivé účinky. Na škodu však nie je ani zábal, či maska na nohy, táto kozmetická procedúra síce zaberie trošku viac času, ale vy ho môžete využiť napríklad na relaxáciu.

4 Starostlivosť o nohy na jeseň

Nezabúdajte na pedikúru

Aj keď počas jesene nevystavujeme naše chodidla každý deň, pedikúra je dôležitou súčasťou starostlivosti o nohy a mali by sme si na ňu vyhradiť pravidelne aspoň nejaký ten čas. Žiadna z nás sa predsa nechce mať ošúchaný lak, či zarastené nechty. Nehovoriac o tom, že zarastené nechty na nohách predstavujú veľké nebezpečenstvo.

Zabráňte poteniu

Aj na jeseň sa naše chodidla potia, o to viac ak máme zateplené topánky. Vo všeobecnosti sa však odporúča nosiť kvalitnú obuv, či kvalitné ponožky, ktoré zabraňujú nadmernému poteniu chodidiel. Ak vás problémy s potením chodidiel trápia aj naďalej skúste po sprche aplikovať na chodidlá špeciálny antiperspirant.

Voňavý peeling

Ani v jesennom období by ste nemali zabúdať na peeling. Najmä na jeseň zvykneme mať suchšiu pokožku. Peeling vás suchej pokožky zbaví a niektoré majú aj hydratačné účinky, čiže vaše nohy budu vyživené. Siahnite po peelingu s prírodnými olejmi, tie sú v chladnejších ročných obdobiach ideálnym pomocníkom.

2 Starostlivosť o nohy na jeseň

Masáž chodidiel

Počas jesene viacero z nás určite trápia boľavé a unavené chodidlá. Doprajte im masáž u profesionálov a uvidíte, že zo salónu odídete ako znovuzrodená.

 

Starostlivosť o nohy na jeseň
Bol článok užitočný?