Obľúbená epilácia cukrovou pastou, aké sú jej výhody

0
1942
cukrová pasta

Existuje niekoľko depilačných, či epilačných metód, ale nie každá je trvalo úspešná. Prvé zmienky cukrovej metóde pochádzajú už zo starovekého Egypta, Mezopotámie a z dôb starého Grécka. Cukrová epilácia sa v Oriente používa veľmi dlho v Európe sa začala udomácňovať postupne a funguje na rovnakom princípe ako epilácia voskom a možno ju použiť na nohy a všetky partie tela.

Zaručená bezbolestnosť

Cukrová pasta je šetrným, ale aj účinným spôsobom epilácie a vďaka svojmu prírodnému zloženiu eliminuje podráždenie pokožky, nepríjemné vyrážky a začervenanie, ktoré veľmi rýchlo zmizne, a preto je vhodná i pre citlivú pokožku. Depilácia cukrovou pastou je jediným spôsobom, pri ktorom sa chĺpky vyťahujú z tzv. vlasového vačku v smere rastu, čo zaručuje bezbolestnosť. Týmto spôsobom je možné depilovať ktorúkoľvek časť tela, ako aj modelovať i veľmi jemné línie ako obočie, či intímne partie.

V salóne aj doma

Cukrovou depiláciou sa dajú odstrániť chĺpky dlhé len 2 až 3 mm, a preto môže byť pokožka stále hladká. U každého je však rýchlosť rastu a sila chĺpkov iná a podľa toho treba individuálne načasovať dobu medzi jednotlivými epiláciami. Všeobecne odborníci tvrdia, že účinok tejto depilácie je 8 až 10 týždňov. Procedúru s cukrovou pastou môžete absolvovať v kozmetickom salóne, ale aj pohodlí domova. Pasta sa dá kúpiť ako hotový výrobok, ale môžete si ju vyrobiť aj doma z cukru, citrónovej šťavy a vody.

Aké sú jej výhody?

  • Cukor je prírodný a jeho vysoký obsah pôsobí antibakteriálne, preto sa pri použití do pokožky nedostanú baktérie, tak nedôjde k jej zapáleniu.
  • Cukrová pasta je 100-percentne ekologická a nedráždi pokožku.
  • Riziko vzniku začervenania a zapálenia či podráždenia je minimalizované do hodiny.
  • Chĺpky sú depilované aj s korienkami, pastou je možné odstraňovať i kratšie chĺpky. Pasta sa neaplikuje horúca, a preto je depilácie.
  • Pokožka zostane hladká oveľa dlhšie ako po depilácii voskom.
  • Ak si dáte pokožku depilovať touto metódou, chĺpky budú postupne slabnúť a rednúť.
  • Cena sa u hotovej pasty pohybuje od 10 do 30 eur, ak si ju vyrobíte doma vyjde to podstatne menej.
Obľúbená epilácia cukrovou pastou, aké sú jej výhody
4.5 (90%) 4 votes