Suchá pokožka na nohách? Hydratujte ju!

0
1741
nohy-pekne-zdrave-krcove-zily-masaz-thaioase-lipogelK5

Na vrchole letnej sezóny ste si určite všimli, že čoraz častejšie nosíte minisukne a kraťasy. Pokožka na celom tele však obsahuje množstvo odumretých buniek, ktoré spôsobujú jej šupinatosť a drsnosť. Preto je potrebné všetky tieto prebytočné bunky odstrániť. Čo teda urobiť, aby bola pokožka vašich nôh krásna, hebká, no najmä zdravá?

Suchá kefa

Množstvo beauty b/vlogeriek vám už určite odporúčalo, aby ste si zadovážili tzv. suchú kefu. Okrem toho, že tento jednoduchý nástroj oddelí odumreté častice vašej pokožky od tej zdravej, výrazne zlepší stav vašej pokožky. Stimuluje krvný obeh a pomáha efektívnejšie absorbovať hydratačný krém a pôsobí ako prevencia nepekného ochorenia zvaného kŕčové žily.

Peeling

Presne tak, čítate dobre! Pre dokonalé hladké nohy je potrebné vykonávať určitú rutinu, podobne ako pri rannej, večernej či špeciálnej starostlivosti o pokožku našej tváre. Preto by ste k nej mali pristupovať rovnako pedantne, napr. aj takým peelingom na celé telo. A nezabúdajte, že akékoľvek nedostatky a tmavé pigmentové škvrny na tele si vyžadujú špecifickú starostlivosť.

Spýtajte sa na radu odborníka

Hydratačný krém

Či už tomu veríte alebo nie akýkoľvek zdroj vody, ktorý nepochádza priamo zo studne, je obohatený o chemikáliu s názvom chlór. Poznáte ten pocit pokúpaliskovej pokožky a celom tele. Tá doslova volá o pomoc! Preto nikdy nezabúdajte dostatočne hydratovať vašu pokožku zvonka, a to, kvalitným hydratačným krémom.

Pite veľa vody

Toto nespočetne veľakrát opakované pravidlo je čistou pravdou! Naše telo si v každom prípade okrem vonkajšej hydratácie vyžaduje aj hydratáciu zvnútra. Čistá voda dokáže urobiť s našim telom úplné zázraky. Neviete, koľko by ste jej mali denne vypiť? Internet je premnožený kalkulačkami na tento výpočet.

legs-1024x536 Suchá pokožka na nohách? Hydratujte ju!

Zvlhčovač vzduchu

Jedným z možných spôsobov, ako si zabezpečiť krásnu a hydratovanú pokožku je zvlhčovač vzduchu. Skúste si ho zapnúť na niekoľko nocí v jednom týždni a uvidíte, že vaša pokožka bude vypnutejšia a žiarivejšia ako kedykoľvek predtým!

Zdravé opaľovanie

Ďalšie z miliónkrát opakovaných pravidiel pre zdravú a krásnu pokožku je používanie opaľovacieho krému s dostatočným (najvyšším) faktorom SPF. Nemajte strach, že sa po natretí opaľovacím krémom neopálite. Slnko je už v dnešnej dobre mimoriadne agresívne a skôr ako bronzové opálenie vám môže priniesť len zdravotné komplikácie, ako ľahké popáleniny alebo zvýšenie rizika vzniku rakoviny kože.

Cvičenie

Aspoň minimálny pohyb za týždeň prispeje k udržaniu cirkulácie krvi vo vašom tele aj vo vašich žilách. Predídete tak zhoršeniu „pomarančovej kože“ a vzniku kŕčových žíl. A navyše, maximálne zlepší vašu náladu.

Masáž

Jedným zo spôsobov ako prispieť k spevneniu pokožky na vašich nohách je príjemná reflexná masáž nôh alebo mimoriadne účinná masáž proti celulitíde. Jej účinky sú rovnako priaznivé ako samotná fyzická aktivita v podobe športu.

Suchá pokožka na nohách? Hydratujte ju!
5 (100%) 1 vote