Ako celulitída jednoducho odhalí váš životný štýl?

0
857
zenska noha s celulitidou

Verte či nie, je to naozaj tak. Pomarančová koža vie čo-to povedať o vašom aktuálnom, respektíve niekoľkoročnom, životnom štýle. Roky prehýrené na vysokoškolských žúrkach, množstvo stresu nad učebnicami, množstvo kofeínu, nedostatok spánku pred skúškami či hormonálne zmeny počas tehotenstva. To všetko sa odrazí na pomarančovej koži mnohých žien, ale aj mužov. Čo všetko o vás teda dokáže prezradiť tento estetický nedostatok?

Nedostatok hydratácie

O tomto nedostatku mnohých z nás počúvame v jednom kuse dookola. Avšak, je to pravda. Väčšina z nás ani zďaleka nedodržiava adekvátny pitný režim. Ako však získať motiváciu piť častejšie. Jednoducho si množstvo vypitej vody merajte tak, že si vo vašej blízkosti umiestnite fľašu s vodou. Ak vám čistá voda nešmakuje, skúste si ju dochutiť pomocou citrónu, limetky, čerstvej mäty alebo drobného ovocia v podobe čučoriedok či lahodných malín.

Nezdravá strava

S pomarančovou vodou sa často spája i oddávanie sa pokušeniu junk foodov, teda rýchleho občerstvenia a ťažkých vyprážaných jedál. Ako sa tomu vyhnúť? Varte si čo najviac doma a do nákupného centra vojdite len najedení.

Navyše, vás jedálniček by ste mali obohatiť o potraviny bojujúce proti celulitíde. Medzi tie najúčinnejšie patrí rozhodne šafrán, čučoriedky, tmavá čokoláda, grepfruit, avokádo, losos, melón či zelené listy šalátu. Naopak, vyhýbať by ste sa mali bielemu pečivu, cottage cheesu a barbeque omáčke! Avšak, vždy je na mieste poradiť sa so svojim výživovým poradcom, aby podľa vášho aktuálneho zdravotného stavu odhadol aj ideálne množstvo každej jednej suroviny v strave.

Nadbytok stresu

V dnešnom rýchlo sa vyvíjajúcom svete má, samozrejme, svoje stále miesto i množstvo stresu. Ten funguje dokonale aj v spojení s celulitídou. Preto by ste mali voliť aktivity, ktoré ho zmiernia alebo eliminujú, napr. jogu alebo meditáciu!

Nedostatok spánku

Spánok je v dnešnej dobe naozaj veľkým luxusom, ktorý si nemôže dovoliť každý. Avšak, väčšinou to ani nie je dôsledkom nedostatku času. Je to len výhovorka, ktorú sme sa automaticky naučili používať ako odpoveď na čokoľvek. Základom je time management a správne načasovanie každej jednej aktivity počas dňa. A verte, že s dostatkom spánku bude aj kofeín chutiť lepšie!

Málo pohybu

Ďalším negatívom, ktoré o nás prezradí pomarančová koža je nedostatok pohybu. Samozrejme, ani športovci nemajú vždy dokonalé telá. Je to preto, že celulitída je do veľkej miery spôsobená genetikou. Avšak, trocha pohybu v našom každodennom živote rozhodne nie je na škodu. Či už je to prechádzka z práce, pilates, kardio alebo veľmi alternatívny pohyb v podobe anticelulitídnej masáže.

Ako celulitída jednoducho odhalí váš životný štýl?
5 (100%) 1 vote