Krásne nohy do jarných šiat? Skúste naše triky!

0
3091

Prvý jarný deň je už nenávratne za nami a teploty pomaly, ale isto stúpajú. A vaše nohy nie sú o nič menej pozoruhodné ako ostatné časti tela. Preto je potrebné sa o ne zvlášť starať. Okrem pravidelného ošetrenia pedikúry raz mesačne sa odporúča, aby ste každodenne dbali o to, aby vyzerali krásne. Ako ale zabezpečiť ich dokonalý vzhľad?

Vytvarujte ich

Ak sú vaše nohy pôsobia trochu zavalitejšie, je dôležité, aby ste ich začali tvarovať už teraz. A najlepšie, každodenným cvičením, aby ste stratili extra vrstvu tuku a tvarovali ich. Pre pocit dokonalých nôh skúste základné cvičenie ako drepy, beh alebo jogging, chôdza, bicyklovanie či skákanie cez švihadlo.

1200-woman-running-on-road-1024x683 Krásne nohy do jarných šiat? Skúste naše triky!

Samozrejme, nezabúdajte ani na stravu! Mali by ste sa vyhnúť škodlivému cukru, a potravinám s vysokým obsahom kalórii a tuku. Prečo by ste práve tieto potraviny mali obmedziť? Pretože vedú k ukladaniu prebytočného tuku, a takisto ničeniu pekného tvaru nôh.

Ako na nedostatky?

V prípade, že vaše nohy preukazujú náznaky akýchkoľvek nedokonalostí, ako malé fliačiky alebo drobné fialové, zelené či modré žilky, nepodceňujte ich! Príznaky kŕčových žíl môžu byť aj neviditeľné a toto ochorenie sa čoraz viac týka aj mladých žien. Preto sa poraďte so svojím lekárom a v prípade potreby absolvujte kozmetický zákrok na špecializovanej klinike.

laser-1024x536 Krásne nohy do jarných šiat? Skúste naše triky! 

Menej chĺpkov, hladšie nohy

Chĺpky sú nočnou morou azda pre každú ženu. Metód, ako sa ich zbaviť, je hneď niekoľko! Ak máte k dispozícii väčší rozpočet, môžete ísť na laserové odstránenie chĺpkov. Ak sa však snažíte čo-to ušetriť, zvážte alternatívne metódy. Voskovanie. Holenie. Alebo depilačné krémy.

 

Dôsledkom holenia však môžu byť maličké škrabance, ako aj suchšia pokožka. Preto použite kvalitný holiaci gél a holiaci strojček. A…

cream-1024x536 Krásne nohy do jarných šiat? Skúste naše triky! 

… udržujte nohy hydratované

Najväčšou neznalosťou žien je udržiavať pokožku neustále hydratovanú. Voľte kvalitné hydratačné telové krémy a aplikujte ich vždy, keď budete mať čas. A obzvlášť po každej sprche!  Zároveň, by ste nemali zabúdať ani na hydratáciu zvnútra a piť dostatok čistej vody.

Spýtajte sa na radu odborníka

Vyskúšajte masáž

Popri bežnej starostlivosti o vaše telo, môžete vyskúšať aj bylinné olejové masáže. Keď takéto sedenie absolvujete aspoň raz týždenne, vaše nohy budú vyzerať krásne a žiarivo. A ak budete mať chuť na extra starostlivosť o vaše nohy, môžete staviť na relaxačný vodný kúpeľ, ktorý by ste mali praktikovať aspoň raz za mesiac. Ak sú tieto aktivity mimo váš rozpočet, vyskúšajte si ich doma!

massage-1024x536 Krásne nohy do jarných šiat? Skúste naše triky!

Nezabúdajte na pedikúru!

Pedikúra v salóne nemusí byť nevyhnutne lacná záležitosť. Ak teda chcete ušetriť peniaze a čas, môžete si urobiť pedikúru doma. Ak sa chcete dozvedieť, ako robiť pedikúru doma v niekoľkých jednoduchých krokoch, prečítajte si tento článok.

Krásne nohy do jarných šiat? Skúste naše triky!
5 (100%) 2 votes