Bojujte proti zarastaniu nechtov správnou starostlivosťou

0
1953
nechty

Nechty na nohách sú silnejšie a rastú pomalšie. Chcete zabrániť ich zarastaniu a hrubnutiu? Na to je potrebná dôkladná starostlivosť. Nepríjemné bolesti a trápenie pri každodennej chôdzi spôsobené zarastajúcimi nechtami na nohách, sú častým problémom ako u žien, tak aj u mužov.

Noste správne topánky

Zarastanie nechtov sa objaví nenápadne. Prst začne bolieť, hlavne pri tesných topánkach, necht je pozdĺžne vrastený a okolité tkanivo zapálené. Nosenie správneho typu topánok, ktoré netlačia na prsty, je dôležité. Tým by sa mali riadiť hlavne ľudia s náchylnosťou k zarastaniu nechtov. V tých horších prípadoch môže dôjsť k tvorbe hnisu.
Ak je výtok dokonca sfarbený krvou, návšteva lekára je nevyhnutná. V opačnom prípade sa môže infekcia rozšíriť a vtedy vznikne vážnejší problém.

Nestrihajte nožnicami

Nechty sa neodporúča strihať nožnicami. Účinnejšie a vhodnejšie sú klieštiky. Skracujte ich po sprchovaní alebo kúpeli, vtedy sú mäkšie. Snažte sa ich strihať rovno, oblúkmi hrozí vyššie riziko zarastania. S úpravou pilníkom počkajte, kým nohy uschnú. Mohli by ste na nechtoch spôsobiť hlboké mikroskopické trhlinky, ktoré sú otvorenou cestou pre mykózy. Ak si nechty na nohách zvyknete lakovať, povinne použite podkladový lak.

Kúpeľ v teplej vode

Tento je  vhodný najmä z hľadiska jednoduchšieho ošetrenia zarastajúcich nechtov, ale pozitívne vplýva aj na opuch a bolesť. Nechty a okolitá koža zmäkne a následne ich tak možno ľahšie odstrániť. Do kúpeľa pridajte aj magnéziovú soľ, ktorá je účinným pomocníkom pri zmiernení zápalu.

Ošetrenie nechtov

Po kúpeli v teplej vode cca 20 minút, nechty osušte, zoberte kúsok vaty a vsuňte pod zarastený necht. Vata necht nadvihne, a tak môže z tkaniva ľahšie vyrastať. Vatu vymieňajte najmenej 1-krát za deň a dezinfikujte miesto zmesou olivového oleja. Vyhnete sa zápalu. Ďalšiemu vrastaniu môžete zabrániť aj vložením kúska gázy, ktorá bude napustená dezinfekčným roztokom, pod okraj nechta.

Prírodná dezinfekcia

Zvoľte kombináciu medu a cibuľovej šťavy, ktorá pôsobí ako dezinfekcia proti zápalu nechtového lôžka. Obe látky zmiešajte v rovnakom pomere a pripravte si z nich obklad. Pred spaním ho priložte na palce na nohách a prekryte obväzom.

Bojujte proti zarastaniu nechtov správnou starostlivosťou
5 (100%) 3 votes