Tipy ako pripraviť nohy na leto

0
2017

Každá z nás túži mať na leto pekné nohy. Ako ich však po “zimnom spánku” dosiahnuť? Prinášame pár trikov a tipov.

1. Zmiernite celulitídu na stehnách

Trápi vás celulitída? Zlou správou je, že na ňu neexistuje žiadny liek. Dobrou správou však je, že existujú spôsoby, ktoré ju dokážu zmierniť. Ak sa jej chcete zbaviť v domácom prostredí, najúčinnejšie je cvičenie, ktoré znižuje množstvo telesného tuku, zvyšuje svalovú hmotu a pomáha telu pri zbavovaní sa toxínov prostredníctvom potenia. Okrem toho možno vyskúšať aj niektoré telové mlieka alebo krémy, ktoré obsahujú zložky na vyrovnanie a spevnenie pokožky.

2. Nezabúdajte ani na chodidlá

Počas leta dávame zabrať aj našim chodidlám, ktoré sú po väčšinu času odhalené a veľmi ľahko sa vysušuje ich koža. Ani v ich prípade nezabúdajte na hydratáciu a pravidelný peeling, aby ste odstránili tvrdé a odumreté časti kože.

3. Hydratácia

Ak chcete mať hebké a lesklé nohy, ktoré sa vyrovnajú nejednej modelke na prehliadkovom móle, nezabúdajte na pravidelnú hydratáciu. V drogérií dnes už nájdete množstvo rozličných hydratačných krémov, ktoré budú vyhovovať vašej pokožke a doprajú jej potrebné regeneráciu.

4. Odstraňovanie chĺpkov

Počas zimy si veľa žien dáva väčšie prestávky medzi holením nôh a tak dávajú aj pokožke priestor na oddych a regeneráciu. Počas letných mesiacov si však takmer každá žena dáva záležať na hladkých nohách bez jediného chĺpka.

Do úvahy prichádzajú dva najčastejšie spôsoby na odstránenie chĺpkov:

  • Holenie žiletkou – je rýchlý a účinný spôsob ako sa zbaviť chĺpkov ihneď, avšak nevýhodou môže byť ich zarastanie pod kožou a tiež krátkotrvajúci efekt (veľakrát sa stáva, že žena už na druhý deň cíti vyrastajúce chĺpky)
  • Depilácia voskom – o niečo bolestivejšia metóda, ktorá vás však zbaví chlpov na dlhší čas

Tipy ako pripraviť nohy na leto
Bol článok užitočný?